SON TV

Türkiye’nin temsilcisi pişmaniye

Bulgaristan'da 50 ülkeden hayırseverlerin katılımıyla muhtaç hastalar için düzenlenecek kermeste Bal-Türk Derneği üyeleri pişmaniye satacak.

Türkiye’nin temsilcisi pişmaniye

Bulgaristan’da 50 ülkeden hayırseverlerin katılımıyla muhtaç hastalar için düzenlenecek kermeste Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Türk) üyeleri, pişmaniye satacak.

Bal-Türk Derneği Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Aralık’ta Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da 50’den fazla ülkeden temsilcinin katılımıyla kermes düzenleneceğini, etkinlikte Türkiye’yi pişmaniye ile temsil edeceklerini söyledi.

Bayramoğlu, kermese katılan ülkelerin açtıkları stantlarda kendilerine ait ürünleri satacaklarını belirterek, “Kermesin geliri, Bulgaristan’da Türk-Bulgar ayrımı yapılmadan tedavi gören muhtaç kimselere harcanacak. İzmit’in pişmaniyesi, oradaki insanlara ilaç ve şifa olacak. Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci’nin daveti üzerine kermeste İzmit’in sembolü pişmaniyeyi satacağız. Pişmaniyemiz hastalara ilaç ve şifa olacak. Kermese katkı sağlamaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.