SON TV

Berkin Elvan maskeli gruptaymış

Gezi olaylarında polisin attığı gaz kapsülüyle başından yaralandığı iddia edilen 16 yaşındaki Berkin maskeli grupların içinde olduğu iddia edildi.

Berkin Elvan maskeli gruptaymış

Polisin attığı gaz kapsülüyle başından yaralandığı iddia edilen 16 yaşındaki Berkin Elvan’ın, yaralandığı sırada yüzleri maskeli bir grubun içerisinde olduğu ve bu gurubun polise taş attığı öne sürüldü.

Polisin başına attığı gaz kapsülü ile yaralandığı iddia edilen Berkin Elvan’ın, yaralandığı sırada, polise taş atan maskeli bir grup içerisinde bulunduğu iddia edildi.

Gezi Parkı eylemlerinin devam ettiği 16 Haziran günü Berkin Elvan isimli 16 yaşındaki genç başından ağır yaralandığı belirtilerek Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış Elvan’ın eylemlerle ilgisi olmadığı ekmek almaya bakkala gittiği anda polis tarafından gaz bombası kampusu ile vurulduğu iddia edilmişti.

MASKELİ GRUBUN ARASINDAYDIK

Berkin Elvan’ın yaralanması ile ilgili soruşturma sürerken ortaya çıkan bir tanık ilginç bilgiler verdi.

Tanık ifadesinde, arkadaşı olan Berkin’in polise taş atan maskeli bir grup içerisinde bulunduğunu, kendisinin, gruptan ayrılmak üzereyken başına kapsül isabet ettiğini belirtti.

Emniyette ifadesine başvurulan M.A isimli tanık olay günü ile ilgili şunları anlattı: “Saat 7.30-8.00 sularıydı. Mahmut Şevketpaşa Mahallesi Gaziler Sokak’ta bulunduğum esnada evi Gaziler Sokağın yakınında bulunan Berkin Elvan fırına giderken beni gördü ve yanıma geldi. Berkin yanıma geldiğinde ben yüzleri maskeli bir grubun içerisinde idim. Bu gurup yaklaşık on metre karşıda bulunan çevik kuvvet polisine taş atıyordu. Polisler de bize doğru direkt şekilde gaz bombası atmaktaydı. Bombalar direkt bize gelmiyordu. Duvara çarpıp önümüze düşüyordu.

“Buradan çıkma” dedim. Önce “Bir şey olmaz bana atmazlar” dedi. Hemen ardından çıkmak için hamle yaptı. Ancak çıkar çıkmaz yere düştü. Yere düştüğü esnada biber gazı kapsülünün yere düştüğünü gördüm.”