SON TV

Bilgisayar korsanları adliyeye sevk edildi

8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'siber korsanlara' yönelik operasyonda gözaltına alınan 14 kişi adliyeye sevk edildi.

Bilgisayar korsanları adliyeye sevk edildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 8 ilde düzenlediği operasyonda “Redhack” ve “Anonymous” ile bağlantılı oldukları iddiası ile gözaltına aldığı 14 kişinin emniyetteki ifade işlemleri tamamlandı.

Aralarında oyuncu Barış Atay ile Anonymous sorumlusu olduğu iddia edilen N.A’nın da bulunduğu ikisi kadın 14 zanlı, sağlık kontrolünün ardından Ankara Adliyesine götürüldü.

8 İLDE EŞ ZAMANLI YAPILDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 22 Kasım’da Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Mersin ve Diyarbakır’ın da aralarında olduğu 8 ilde eş zamanlı düzenledikleri operasyonlarda, başka kişi veya kurumlara ait bilgisayara yetkisiz erişim sağladığı, gizli ve kişisel bilgileri ifşa ettiği, bilgisayar sistemlerini çalışamaz hale getirdiği iddiasıyla 14 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu kişilerin ayrıca Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve YÖK’ün internet sitelerine saldıran bilgisayar korsanları olduğu belirtilmişti.