SON TV

Milyoner tek göz evde yaşıyor!

Altın dolandırıcısının bir mağduru da milyoner... O milyoner şuan tek göz evde yaşıyor.

Milyoner tek göz evde yaşıyor!

Nuh Mehmet Göncü’nün dolandırdığı, kayseride birçok mağdurdan biri olan milyoner Hüseyin Patat bir bağ evinde yaşıyor.

Patat’ın zararı tam 1.5 milyon lira…

Sabah’tan Ali Atundaş’ın haberine göre; Kayseri’de iki yıl önce kızına 5 yıldızlı otelde düğün yapan, ünlü kişilerden sahte çelenkler gönderen Nuh Mehmet Göncü kısa sürede herkesin dikkatini çekti. Göncü samimiyet kurduğu birçok kişiye, devletin kendisine özel yetki verdiğini ve Darphane’den altın alma hakkının bulunduğunu söyledi. Ellerinde avuçlarında ne varsa satıp, parasını Göncü’ye verenler ucuz altın peşine düştü. Ancak Göncü paralarla birlikte kayıplara karıştı. Dolandırıcılığın boyutu ve mağdurların sayısı ise her geçen gün artıyor. Başta Kayseri olmak üzere Nevşehir, Niğde, İstanbul ve Kırklareli’de pek çok vatandaş Göncü’den şikayetçi oldu. Sadece Kayseri’de yaklaşık bin kişi Göncü hakkında şikâyette bulundu.

“EVİMİZE AİLESİYLE GELDİ”

O mağdurlardan biri de Kayserili işadamı Hüseyin Patat.. Nuh Mehmet Göncü’nün kendisini yardımsever bir işadamı olarak tanıttığını anlatan Patat, “Eşi, kızı ve annesi ile evimize gelerek dostluk kurdu. ‘Her Ramazan binlerce kişiye gıda ve yiyecek yardımı yapıyorum, bu Ramazan ayında ise hayrına mobilya dağıtmaya karar verdim’ dedi. Bizim mobilya atölyesinde 30 personelimle bir ay boyunca Nuh Mehmet Göncü için mobilya ürettik. Üretilen mobilyaları ihtiyacı olanlara dağıttırdı. Ancak mobilyaların parasını ödemedi. Ödemesini istediğimde ‘İstanbul’dan 2 bin çeyrek altın gelecek. O altınları sana vereceğim’ dedi. Çevremizdeki birçok kişiye ucuz altın verdi. Bana ‘Çevrende kim varsa onlardan para topla, sana da ucuz altın getireceğim’ dedi. Ben de eş dosttan borç para aldım. Hem kendi kredi kartlarımı hem de arkadaşlarımın kredi kartlarını kullandık. Bana zararı 1 buçuk milyon lira. 5 katlı mağazam, içindeki mobilyalarım ile atölyem ve ekipmanlarım gitti” dedi. Elinde avucunda hiçbir şey kalmayan talihsiz işadamı, şimdilerde eşi ile birlikte bağ evinde arıcılık yaparak geçinmeye çalışıyor. İki çocuk babası Patat, 820 lira emekli maaşı olduğunu ancak borçlarından dolayı maaşında haciz bulunduğu için sadece eline 210 lira geçtiğini anlattı.

“GELİNİMİN ALTINLARINIDA ALDI…”

Hüseyin Patat, gelinine ait altınları da iki katını verme vaadiyle Nuh Mehmet Göncü’ye verdiklerini ancak bir daha geri gelmediğini anlattı. Patat, “Bana ‘Seni annemle tanıştıracağım’ dedi ve lüks bir daireye götürdü. 80 yaşındaki annesini ve evi gördüğümde çok zengin olduklarını sandım. Annesinin yanında yatalak bir kadın vardı. O kadını ise bana halası olarak tanıttı. Meğer o lüks daire yatalak kadına aitmiş, annesi ise o kadına bakıcılık yapıyormuş. Varımızı yoğumuzu satıp verdik. Meğer tam bir dolandırıcıymış” dedi. Göncü hakkında Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ve Kayseri’deki çeşitli mahkemelerde açılan davalar sürüyor.

ETİKETLER: