SON TV

Sahibinden.com’a sahte ilan vererek dolandırdılar

Sahibinden.com'da sahte isimlerle araba ilanı verip kapora parası alan iki dolandırıcı yakayı ele verdi.

Sahibinden.com’a sahte ilan vererek dolandırdılar

Sahibinden.com’da iki dolandırıcı, başka bir kişi adına çıkardıkları telefon numarası ile satılık araba ilanı verdi. Kapora parası aldıktan sonra kayıplara karışan dolandırıcıların kimlileri, şikayet üzerine tespit edildi. İki dolandırıcı hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SAHTE ARABA İLANIYLA DOLANDIRDILAR

A.Ç. ve F.A. isimli dolandırıcılar, sahibinden.com isimli ilan sitesine başkası adına aldıkları cep telefonu numarası ile satılık araba ilanı verdiler. İlanla ilgilenen C.Ö., ilandaki telefon numarasını arayarak dolandırıcılar ile iletişime geçti. Dolandırıcılar, 1.000 TL kapora yatırılmasını istediler.

Verilen hesaba 1.000 TL yatıran C.Ö., dolandırıcılara bir daha ulaşamadı. Kandırıldığını anlayan C.Ö., polise giderek şikayetçi oldu. Yapılan araştırmada ilandaki numaranın sahte evraklarla N.Ç. adına çıkarıldığı tespit edildi.

TELEFON GÖRÜŞMELERİ ELE VERDİ

Soruşturmayı derinleştiren polis, bu numara ile yapılan görüşmeleri mercek altına alarak dolandırıcılara ulaştı. İfadeleri alınan dolandırıcılar hakkında yürütülen soruşturma sonucu iddianname hazırlandı.

Tutuksuz yargılanan dolandırıcılar hakkında, “Bilişim sistemleri kullanılarak dolandırıcılık” ve “Özel belgede sahtecilik” suçlamasıyla dava açıldı. Dolandırıcılar, 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacaklar.

ETİKETLER: