SON TV

Adalet Ağaoğlu’nun eşi dolandırıldı

Yazar Adalet Ağaoğlu'nun eşi Yüksek Mühendis Halim Ağaoğlu, kendini savcı ve polis olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı.

Adalet Ağaoğlu’nun eşi dolandırıldı

Yazar Adalet Ağaoğlu’nun eşi Yüksek Mühendis Halim Ağaoğlu, kendini savcı ve polis olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı.

50 BİN LİRA İSTEDİLER

Halim Ağaoğlu’nu cep telefonundan arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişiler, hattının ve banka hesabının terör örgütü yandaşlarının eline geçtiğini söyledi. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve hesapların emniyet birimlerinin kontrolünde olduğunu ileri süren dolandırıcılar, bir banka hesabı numarasını vererek, Ağaoğlu’nun buraya 50 bin lira havale etmesini istedi.

BANKA HESABI BLOKE EDİLDİ

Söylenenleri yerine getiren Halim Ağaoğlu, söz konusu hesaba 50 bin lira yatırdı. Bu sırada Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, teknik takip sonucu bir şebeke liderinin, İstanbul’daki kuryeler aracılığıyla Ağaoğlu’nu dolandırdığını tespit etti. Hemen çalışma başlatan ekipler, banka hesabını bloke etti.

Polisin uyarısıyla dolandırıldığını anlayan Ağaoğlu, İstinye Polis Merkezi’ne gitti. Burada ifadesine başvurulan Ağaoğlu’nun, bloke edilen 50 bin lirasının soruşturmanın tamamlanmasının ardından kendisine teslim edileceği öğrenildi.

Halim Ağaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada olaydan dolayı üzgün olduğunu belirterek, “Dolandırıldığımı polislerden öğrendim. Bu olayları gerçekleştiren kişilerle ilgili hiç iyi şeyler düşünmüyorum. Emniyet yetkilileri tarafından, konuya ilişkin bilgi vermemem hususunda uyarıldım. Umarım başka kişiler bu tuzaklara düşürülmez” dedi.

Polis ekipleri, olayla ilgili 4 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.