SON TV

Garipoğlu ailesinin tazminat uyanıklığı

Karabulut cinayetinin ardından tazminat ödemesi zorunlu olan Garipoğlu ailesinden inanılmaz uyanıklık!

Garipoğlu ailesinin tazminat uyanıklığı

Cem Garipoğlu’nun bir villada öldürdüğü Münevver Karabulut’un ailesi açtığı davada 37 bin 500 maddi, 1 milyon 250 bin liralık manevi tazminat davasını kazandı.

DURUMUMUZ YOK DEDİLER 110 BİN LİRA ÖDEDİLER

Tazminatın ardından Karabulut ailesi hala parayı alamadı. Parayı alamayan aile icra takibi başlattı. Fakat Garipoğlu ailesi bu kezde mal beyanında bulunmayarak parayı yine ödemedi. Garipoğlu ailesi “Ekonomik durumumuz kötü” dşyerek tazminat kararını bozmak istedi ancak temyiz başvurusu için 110 bin 100 liralık harç parasını peşin ödediler…

BU NASIL ÇELİŞKİ?

Karabulut ailesi avukatı Rezan Epözdemir, “Garipoğlu ailesi tazminatı ödemiyor ama 110 bin lira harç parasını tek kalemde ödeyebiliyor. Bu nasıl çelişki?” dedi.

MİKTAR FAHİŞ!

Garipoğlu ailesi tarafından Yargıtay Hukuk Dairesi Başkanlığı’na sunulan temyiz dilekçesinde ise, “Gruba bağlı tüm şirketler TMSF’ye devredilmiştir. Ailede sadece Tülay Makbule Garipoğlu adına 2 daire vardır. Onlar da babadan miras yoluyla geçmiştir.

İki otomobilin biri 2004 diğeri 2005 modeldir. Ziynet eşyaları düğünde, özel günlerde takılan takılardır. Tazminat miktarı fahiştir. Karar bozulmalıdır. Ayrıca Cem Garipoğlu 10 sene süren eğitim hayatında anne ve babasından çok öğretmenlerinin gözetimi altındadır. Meydana gelen zarardan müvekkillerle birlikte öğretmenler, dolayısıyla kamu da sorumludur” denildi.