SON TV

Aşkı için Müslüman oldu

Norveçli Birgitte, Adanalı aşkı için Müslüman oldu.

Aşkı için Müslüman oldu
  • Yaşam
  • 09 Aralık 2013 14:16

Norveçli Birgitte, Adanalı aşkı için Müslüman oldu Adanalı garson gence aşık olan Norveçli genç kız, aşkı için Müslümanlığı seçerek, ‘uzaktan gelen ezan sesi’ anlamını taşıyan ‘Elizan’ ismini aldı.

Norveç’te, turizm otelcilik eğitimi alan Birgitte Jorgensen yaz tatilinde Antalya’ya geldi. O ara Adana’dan Antalya’ya çalışmaya gelen Tolgahan Küncü’yü gördü ve çok beğendi.

AİLESİYLE TANIŞTIRDI

Küncü ile tanışan Jorgensen, tatili bitmesine rağmen Küncü için Side’den ayrılmadı.Küncü, Jorgensen’i annesi Tülay ve babası Turhan Küncü ile tanıştırdı. Küncü, anne ve babasına evlenmek istediğini belirterek izin istedi. Ailesi evlenmeye izin verdi. Bunun üzerine Küncü, Jorgensen’e “Bizim dinimiz İslam. Benim dinime geçer misin?” dedi. Jorgensen hiç düşünmeden aşkı için bu teklifi kabul etti. Eve gelen imam eşliğinde Jorgensen kelime-i şahadet getirerek Müslüman oldu. Birgitte Jorgensen, uzaktan gelen ezan sesi anlamına gelen “Elizan” ismini aldı.

ONUN İÇİN HERŞEYE YAPMAYA HAZIRDIM

Jorgensen, Tolgahan’a ilk görüşte aşık olduğunu belirterek, “Onun için gözümü kırpmadan her şey yapmaya hazırdım. Müslümanlığı da hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü Tolgahan’ı çok seviyorum. Onun için kalbim çarpıyor” dedi.Türkiye’den de gitmeyi düşünmediğini anlatan Jorgensen, “Türkiye çok güzel. Çok sıcak bir ülke. Bizim ülkemizde hiç güneş görmüyoruz ama burada sürekli güneş var. O yüzden Norveç’e dönmeyi düşünmüyorum Türkiye’ye yerleşeceğim” diye konuştu.