SON TV

Gezicilere polise hakaretten dava

Polisin attığı biber gazı kapsülüyle komaya giren Berkin Elvan’a destek ve polise hakaret sloganları atan iki kişiye 5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Gezicilere polise hakaretten dava

Gezi olayları sonrası eylemciler hakkında hazırlanan iddiannamelere bir yenisi eklendi. Berkin Elvan’a destek ve polise hakaret sloganları atan iki kişiye 5 yıl hapis cezası istemli dava açıldı.

Gezi olayları sırasında gözaltına alındıktan sonra adliyeye çıkarılan 18 yaşından küçük Ali Ülgü, Tuğçe Nur Özbay ve Ayçe İdil Kırlangıç’ı desteklemek için Çağlayan Adliyesi’ne giden iki kişi, Berkin Elvan lehine ve polisler aleyhine slogan atınca mahkemelik oldular.

26 yaşındaki Emre Ünlü ve 25 yaşındaki Gökhan İrez, adliyeye çıkarılan Ali Ülgü, Tuğçe Nur Özbay ve Ayçe İdil Kırlangıç’a destek vermek için adliyeye gittiler. Arkadaşları savcılık ve mahkemede ifade verirken çeşitli sloganlar attılar.

POLİSE HAKARET

Olaylar sırasında polisin attığı gaz bombasının kapsülü başına isabet edince komaya giren ve hala yoğun bakımda olan 14 yaşındaki Berkin Elvan lehine slogan atan Ünlü ve İrez, bir süre sonra çevrede güvenlik önlemi alan polisleri hedef alan sloganlar atmaya başladılar.

POLİSTEN SUÇDUYURUSU

Polise yinelik hakaret içerikli sloganlar atan iki arkadaş hakkında görevli polislerden biri suçduyurusunda bulundu. Polis memuru O. A.’nın suçduyurusu üzerine soruşturma başlatan savcılık, iki genç hakkında iddianname hazırladı.
Savcı, iki arkadaş hakkında, “Hakaret” ve “Görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından dava açarak 1 yıl 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmalarını istedi.