SON TV

Teknolojide son nokta: Akıllı yüzük!

Akıllı telefon, akıllı saat teknolojisinden sonra şimdi karşımıza çıkan akıllı yüzükler oldu.

Teknolojide son nokta: Akıllı yüzük!

Akıllı telefon, akıllı saat teknolojisinden sonra şimdi karşımıza çıkan akıllı yüzükler oldu. Sık sık telefonuna bildirim geldiği için bakan kullanıcılara yönelik geliştirilen ve hayatı kolaylaştıran bir teknoloji geliştirildi.

AKILLI YÜZÜK NASIL ÇALIŞIYOR?

Öncelikle akıllı yüzüğü kullanabilmeniz için Smarty Ring uygulamasını iOS veya Android tabanlı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Ardından Bluetooth 4.0 teknolojisi sayesinde telefonla iletişime geçen yüzük, telefonunuza gelen herhangi bir bildirimi size haber veriyor. Örneğin Facebook’ta paylaştığınız bir fotoğrafa gelen yorum söz konusu olduğunda yüzüğünüzün ekranından bunu görebiliyorsunuz. Bunun dışında telefonunuza gelen aramalar söz konusu olduğunda veya mesaj aldığınızda da yine yüzüğünüz sizi uyarmayı ihmal etmiyor.

GÜNDE 150 KEZ TELEFONA BAKILIYOR

Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar günde 150 kez sadece telefonlarında herhangi bir bildirimin olup olmaması nedeniyle ekrana bakıyorlar. Bu rakam da akıllı yüzüğün geliştirilmesinde bir hayli önemli rol oynamış.

AYNI ZAMANDA KOL SAATİ

Kablosuz şarj olabilmesi nedeniyle kullanım kolaylığı da sağlayan yüzüğü şarj etmek için parmağınızdan çıkarmak durumunda da değilsiniz. Kol saati gibi dijital saat olarak da kullanılabilen akıllı yüzük şimdilik prototip bir ürün.
Nisan 2014’te teslim edilecek hem iOS hem de Android uyumlu olan Smarty Ring, üretime geçmek 40.000 dolara ihtiyaç duyuyor. Şu an için 10.000 dolar toplanmış durumda.