SON TV

Halkbank Genel Müdürü 1 gün uyutulmadı!

Salı günü yapılan ve gündemi sarsan yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Genel Müdür Süleyman Aslan 24 saat uyumadı.

Halkbank Genel Müdürü 1 gün uyutulmadı!

17 Aralık 2013 tarihinde yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınanlar arasında bulunan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan nezarette tutuldu.

Nezarette 15 kişi bulunuyordu ve Aslan 24 saat boyunca uyumadı. Nezarette Aslan ile birlikte duran kişilerin narkotik suçlar kapsamında bulunduğu söylendi.

Bunun üzerine Süleyman Aslan’ın avukatı müvekkilinin başka bir nezarete alınması için girişimlerde bulundu.

Aslan’ın saat 10.30’da sorgusuna başlanması bekleniyordu.

AVUKATI KONUŞTU!

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe‘nin soruları üzerine konuşan Aslan’ın avukatı Prof. Dr. Ersan Şen, “Bu sabah 10.30’da sorguya başlanmasını bekliyoruz. Henüz nelerin sorulacağını bilmiyoruz. Süleyman Bey, daha önce nezarette tutuldu. Kaldığı yerde 15 kişi bulunuyordu. Sert koşullardaydı.

Son derece kötü koşullarda kaldı. Tutukevinden Cezaevinden de zor. Allah insanı oraya koymasın. Kaldığı yerde, Narkotik’in yaptığı operasyon sonrası alınan kişiler de bulunuyordu.

24 saat kadar uyuyamadı. Uyuma imkanı yoktu. İfadesi alınacağı için biz bu duruma müdahale ettik. Uyuması için imkan sağlayın dedik. İfade başlayacak. Yoğun da soru soracaksınız dedik. Haklısınız dediler. Dün, başka bir yere geçmesini sağladık. Farklı bir kata alındı. Özel bir muamele söz konusu değil. İstirahat amaçlı” şeklinde konuştu.

“NE YAPALIM, OLAN OLMUŞ”

Prof. Dr. Şen, müvekkili Aslan’a yöneltilecek soru listesinin uzun olduğu yönündeki soruya ise “Muhtemeldir o. Ama daha bilmiyoruz. Elle gelen düğünle bayram… Ne yapalım. Olan olmuş” dedi.