SON TV

Gülen’in bedduasına tepkiler büyüyor

Fethullah Gülen'in ettiği beddualara tepki büyüyor. Bir tepki de İhsan Şenocak'tan geldi...

Gülen’in bedduasına tepkiler büyüyor

Fethullah Gülen’in Müslümanlara ettiği beddualar infiala dönüştü. İlmi ve Fikri Araştırmalar Vakfı Başkanı İhsan Şenocak Hoca, internette yayınlanan bir sohbetinde Fethullah Gülen’e müslümanlara ettiği beddualar için sert tepki gösterdi.

MÜSLÜMAN MÜSLÜMANA LANET EDER Mİ?

Müslüman hiç müslümana lanet eder mi diyen Şenocak, “Bugün hadiseleri olayları biliyorsunuz. Yaşananlar görüyorsunuz. Bugün beddua edilir mi kardeşlerim? Müslüman müslümana lanet edebilir mi? Allah seni dağıtsın diye dua edilir mi?

“BU ÜMMET SANA BEDDUA ETMEDİ”

Bizim kurslarımızı medreselerimizi bastılar. Kapılara geldiler dediler ki “Siz buralarda askeri eğitim yapıyorsunuz,ayaklanacaksınız”.

Bize bu iftiraları attılar tutanak tuttular.

Sen de bunlara ‘İçtihad ediyorlar’ dedin ama biz sana beddua etmedik hocam.

Tam teçhizatla yurdumuza geldiler, sen ‘Bu içtihattır’ dedin ama bu ümmet sana beddua etmedi hocam.

Sen başörtümüze teferruattır dedin. Kız çocukları ağladı. Onları üniversite kapılarında biriktiler.

Sen yine teferruat dedin. Hocamızdır ve bir şeyleri kurtarmaya çalışıyor dedik.

Bu ümmet sana beddua etmedi.

Yahudiler geminin içinde kardeşlerimizi şehit ettiler, anneler ağladı.

Sen Yahudiden yana ifadeler kullandın.

Ama bu ümmet sana ellerini kaldırıp beddua etmedi.” diye konuştu.

Abdulkadir Molla’ya taziye yayınlamasını da eleştiren Şenocak, “Mandela’ya mersiyeler dizdin ama Şehit Molla için konuşmadın. Ya Mandela için sus ya da Abdulkadir Molla için de konuş hocam” dedi.

İNGİLİZ SAKALLLI GAZETECİ TAYFASINI…

Fethullah Gülen’e bir de çağrı da bulunan İhsan Şenocak, “Çek şu İngiliz sakallı haydutları aradan, kulaklarında küpe taşıyan şu gazeteci eşkiya taifesini Allah adına aradan çıkar. İmamhatipler marjinaldir İslam birliği marjinaldir diyen gazeteci tayfasını çıkar.”

İHSAN ŞENOCAK KİMDİR?

1974 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlkokuldan sonra hafızlık yaptı. 1994’te Samsun İmam Hatip Lisesi’nden 99’da Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Okul yıllarında muhalled usulde İslamî ilimler okudu. 2002’de Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirdi. 2004 yılında OMÜ İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalında “İslam Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu.

1997 yılında Samsun’un Vezirköprü ilçesinde imam-hatip olarak memuriyet hayatına başladı. Diyanet İşleri Başkanlığında farklı kademelerde görev yaptı. 2007’de Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi’ne müdür olarak atandı.

1996 yılında Yedibeyza dergisini neşretti. 2005-2010 yılları arasında yayımlanan İnkişaf dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Milli Gazete ve Yeni Şafak’ta müstear isimle dizi ve düşünce yazıları yazdı. 2008’de Tv5’de “köprü” programını hazırlayıp sundu. Müstear isimlerle farklı türlerde çok sayıda yazı kaleme aldı.

Aşıkkutlu Eğitim Merkezindeki görevinin yanısıra, kısa adı İFAM olan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nde tefsir, hadis, fıkıh, akâid, usûl, nahiv, mantık, kavâid ve makâsıd gibi temel ve yardımcı ilimler okutmaktadır.

İŞTE O VİDEO