SON TV

Hayırsever bağışları papaz okuluna!

Amerika'da hayırseverlerin bağışladığı paralar papaz okuluna aktarıldı!

Hayırsever bağışları papaz okuluna!

Amerika’da hayırseverlerin bağışladığı paralar papaz okuluna aktarıldı!

MİLYONLARCA DOLARLIK BAĞIŞ!

Amerika’daki lobi faaliyetleri için bazı derneklere hayırsever vatandaşların verdikleri yardım parasını bağışlayan Fethullah Gülen Cemaati’nin yıllar önce de Hartford Seminary adı altında bir papaz okuluna milyonlarca dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı.

MÜTHİŞ İDDİA!

Fethullah Gülen Cemaati Amerika’daki lobi çalışmaları için kendi cemaat üyelerinden ve hayırsever vatandaşlardan topladıkları yardım paralarını ABD Demokrat Senatörler Kampanyasına, Güçlü devlet kampanyalarına, Obama’ya ve Clinton ailesine, Kiliselere, Yahudi lobisine bağışladığı iddia edildi.

O PARALAR LOBİ ÇALIŞMALARI İÇİN HARCANIYOR

Gülen Hareketine bağışta bulunan bazı yardımseverlerin dile getirdiği iddialara göre, Cemaat’in önde gelen isimleri Kurban, Bağış, Abonelik, ve tabi ki öğretmenlere gider göstermek için verip sonra geri aldığı paralar Amerika’daki lobi çalışmaları kapsamında oradaki politik çevrelere ve kişilere aktarıyor .

BUNUN ADI BAĞIŞ DEĞİL RÜŞVET

Amerika’daki işlerini daha rahat bir şekilde yürütebilmek için bağış adı altında rüşvet veren cemaat üyelerinin bu icazeti nereden aldığı büyük bir merak konusu.

Cemaat’in lobi çalışmaları için verdiği rüşvetlerin listesini yayınlıyoruz.. Bakın yardım için verilen paralar nerelere gitmiş!

ETİKETLER: