SON TV

15 yaşındaki balerinin şok eden ölüm sebebi

2012'de Londra'daki bir tren istasyonunda intihar eden 15 yaşındaki balerin ölüm sebebinin internet bağımlılığı olduğu anlaşıldı.

15 yaşındaki balerinin şok eden ölüm sebebi

2012’de Londra’daki bir tren istasyonunda intihar eden 15 yaşındaki balerin ölüm sebebinin internet bağımlılığı olduğu anlaşıldı.

KARAKTER BAĞIMLISI

Gerçek hayatta bir tane bile arkadaşı olamayan Tallulah Wilson’ın internet üzerinde oluşturduğu ikinci kişiliğe bağımlı hale geldiği ve gerçek yaşamla bağının koptuğu anlaşıldı. Anne Sarah Wilson soruşturmada yaptığı açıklamada kızının ‘ölümünden birkaç hafta önce internette meydana getirdiği karakterin bağımlısı’ olduğunu ve internete vücudunu kesip çektiği fotoğrafları paylaştığını söyledi.
Genç kız internetteki sahte kimliğini annesinin öğrenmesinden sadece 1 gün sonra tren rayları üzerinde ölü bulunmuştu. Uyuşturucu madde kullandığı da anlaşılan genç kızın intihar eğilimli olduğu için denetim altında tutulduğu ve internette ‘sahte kimliğiyle’ tanıştığı kişilerle uyuşturucu aldığı belirtildi.

Soruşturmadaki ifadelere göre annesinin internette ikinci bir kimlik oluşturan ve gerçek hayatta hiç arkadaşı olmayan kızına “Neden Tallulah olmak istemiyorsun?” diye sorması üzerine 15 yaşındaki balerin kız, internette kendisini ’18 bin kişinin sahte kimliğiyle’ sevdiğini bu nedenle o kimliği tercih ettiğini söylemiş. Annesi kızın internete erişimini engellemeye çalışsa da faydalı olmamış. Tallulah Wilson’ın ölümünden önce ülkenin prestijli dans akademisi Royal Ballet School’dan davet almıştı.

milliyet.com.tr