SON TV

Acun Ilıcalı Ütopya’nın formatını satın aldı!

Acun Ilıcalı yeni bir program bombası daha patlatmaya hazırlanıyor! Yeni satın aldığı 'Utopia' yarışma programını Türkiye'ye nasıl uyarlayacağı tartışma konusu!

Acun Ilıcalı Ütopya’nın formatını satın aldı!

SON.TV muhabirinin edindiği bilgiye göre, Acun Medya yeni bir yarışma programı formatını Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor. Ilıcalı, Hollanda’da çok ilgi gören reality show Utopia’yı Türkiye’ye getirecek!

Ütopya (Utopia) hem televizyon ekranlarından hem de internet üzerinden izlenebilen, 360 video sayesinde izleyicilerin istedikleri bölümü izleyebildikleri bir sosyal deney programı.

UTOPIA’NIN HOLLANDA VERSİYONU NASIL?

Yarışma programında 15 kişi bir yıl boyunca gerçek dünyadan kopartılarak kendi başlarına bırakılıyorlar ve yeni bir sosyal düzen kurmaları isteniyor. Kullanmaları için inekler, tavuklar ve bazı kişisel eşyalar veriliyor ve toprağı sürerek kendi besinlerini sağlamaları isteniyor. 100’den fazla kamerayla yarışmacılar 24 saat izleniyor.

YAPIMCININ SÖZ HAKKI YOK

Biri Bizi Gözetliyor (BBG) ve Survivor’daki gibi yarışmalar ve elemeler oluyor. BBG ya da Survivor’daki gibi yapımcıların programın gidişatına müdahale edemiyorlar. Eğer yarışmacılar birbirleriyle anlaşır da düzenlerini tuttururlarsa iyi ama ya kavgalar başlar ve kaos olursa o zaman ne olacağı merak konusu?

TÜRKİYE’YE NASIL UYARLANACAK?

Yarışma internet üzerinden belli bir ücret karşılığında 24 saat izlenebiliyor. Acun’un bu yarışmaya da sihirli ellerini değdirip Türkiye’ye nasıl uyarlayacağı ve hangi kanalda yayınlayacağı kulislerde merakla konuşulan konular arasında…

ETİKETLER: