SON TV

Mustafa Gülcü görevine geri döndü

Bakan Efkan Ala, Emniyet'teki paralel yapının kurbanı isimlerden Mustafa Gülcü'yü de görevine geri döndürdü.

Mustafa Gülcü görevine geri döndü

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet’teki paralel yapının kurbanı isimlerden Celal Uzunkaya’dan sonra Mustafa Gülcü’yü de görevine geri döndürdü. Paralel yapının kumpasıyla 2009’da İzmir’de açılan bir soruşturma ile görevinden alınan Emniyet eski Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, aynı görevine geri getirildi.

PARALEL YAPININ İSİMSİZ İHBAR MEKTUBU

Paralel yapı, önce isimsiz bir ihbar mektubu üretmiş, İzmir’de çalışan İrfan Erbarıştıran’ın dolandırıcılık yaptığı ve emniyet genel müdür yardımcıları Mustafa Gülcü ile Celal Uzunkaya’nın da kendisine destek olduğu iddia edilmişti. Her iki emniyet genel müdür yardımcısı da görevden alınmış haklarında yapılan yargılama sonucu 3’er ay 10!ar gün hapis cezası verilmişti. Erbarıştıran ise tutuklanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteye konuşan Erbarıştıran, söz konusu iki ismi görevden almak isteyen paralel yapının bu işi kendisi üzerinden yaptığını söylemişti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala paralel yapı tarafından mağdur edilen Celal Uzunkaya’dan sonra yeni kararname ile Mustafa Gülcü’yü de Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atadı. Celal Uzunkaya geçtiğimiz günlerde İzmir Emniyet Müdürlüğü görevine atanmıştı.

ETİKETLER: