SON TV

Faruk Ünsal görevine geri döndü!

İçişleri Bakanı Efkan Ala paralel yapının bir mağdur müdürü Faruk Ünsal'ı da görevine geri döndürdü!

Faruk Ünsal görevine geri döndü!

İçişleri Bakanı Efkan Ala paralel yapının bir mağdur müdürü Faruk Ünsal’ı da görevine geri döndürdü!

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet’teki paralel yapının kurbanı isimlerden Celal Uzunkaya’dan sonra Faruk Ünsal ve Mustafa Gülcü’yü de görevine geri döndürdü.

FARUK ÜNSAL DA GERİ DÖNDÜ!

Faruk Ünsal Sakarya İl Emniyet Müdürü görevinden el çektirilmişti.

Ünsal Akyazı çetesine bilgi sızdırdığı iddiası ile 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmış ardından tahliye edilmişti.

Şimdi ise paralel yapının mağdurları arasında olan Faruk Ünsal yeni görevi için geri döndü.

MUSTAFA GÜLCÜ’DE ATANDI!

Paralel yapı, önce isimsiz bir ihbar mektubu üretmiş, İzmir’de çalışan İrfan Erbarıştıran’ın dolandırıcılık yaptığı ve emniyet genel müdür yardımcıları Mustafa Gülcü ile Celal Uzunkaya’nın da kendisine destek olduğu iddia edilmişti. Her iki emniyet genel müdür yardımcısı da görevden alınmış haklarında yapılan yargılama sonucu 3’er ay 10’ar gün hapis cezası verilmişti. Erbarıştıran ise tutuklanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir gazeteye konuşan Erbarıştıran, söz konusu iki ismi görevden almak isteyen paralel yapının bu işi kendisi üzerinden yaptığını söylemişti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala paralel yapı tarafından mağdur edilen Celal Uzunkaya’dan sonra yeni kararname ile Mustafa Gülcü’yü de Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atadı. Celal Uzunkaya geçtiğimiz günlerde İzmir Emniyet Müdürlüğü görevine atanmıştı.

ETİKETLER: