SON TV

Eski Bakanın mezar yerinde büyük şok

Rüştü Kazım Yücelen’in defnedildiği Mersin’in Anamur İlçesi’ndeki mezarının yanında 3 uzun namlulu tüfek ve bu tüfeklere ait mühimmat bulundu.

Eski Bakanın mezar yerinde büyük şok

Rüştü Kazım Yücelen’in cenazesi, 3 Şubat’ta memleketi Anamur’da düzenlenen törenin ardından ilçe mezarlığında defnedildi. Törende güvenlik önlemi alan polis, cenazenin defnedileceği mezarlığa da giderek güvenlik amacıyla inceleme yaptı.

Dedektörün de kullanıldığı incelemeler sırasında Yücelen’in mezarının yanında kısa bir zaman önce kazılıp üzeri kapatıldığı anlaşılan bir çukurda dedektör sinyal vermeye başladı.

Durumdan şüphelenen polis, herhangi bir işlem yapmayarak kalabalığın dağılmasını beklerken, konuyla ilgili de Cumhuriyet savcısına bilgi verildi. Havanın kararmasıyla birlikte polis, aynı gün saat 20.00 sıralarında savcılığın talimatıyla Bakan Yücelen’in mezarının yanını kazmaya başladı. Kazıda 3 uzun namlulu tüfek ve bu tüfeklere ait mühimmat çıktı. Mühimmatın mezarlığa kim ya da kimler tarafından gömüldüğünü tespit etmek için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

ETİKETLER: