SON TV

Muhteşem Yüzyıl’ın minik oyuncusu Şehzade Mustafa’nın türbesinde

Muhteşem Yüzyıl'ın minik oyuncusu Şehzade Mustafa'nın türbesin ziyaret etti.

Muhteşem Yüzyıl’ın minik oyuncusu Şehzade Mustafa’nın türbesinde
  • Dizi
  • 18 Şubat 2014 9:57

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mehmet Günsur tarafından canlandırılan Şehzade Mustafa’nın Kanuni Sultan Süleyman tarafından boğdurulduğu bölümün yankıları dinmedi. Bursa’da Muradiye Külliyesi’nde annesi Mahidevran Sultan ile birlikte mezarı bulunan Şehzade Mustafa’nın türbesi dizideki ölümünden sonra ziyaretçi akınına uğradı. Dizide en küçük çocuğu Mehmet’i canlandıran Mehmet Emir Yüceler de, dizide oğlunu canlandırdığı Şehzade Mustafa’nın mezarını merak ederek önce ‘Saruhan Sancağı’ olarak bilinen Manisa’yı, ardından da Bursa’daki mezarını ziyaret etti.

Muradiye Külliyesi önüne babası Yavuz Selim Yüceler ve amcası Murat Enes Yüceler ile birlikte gelen Mehmet Yüceler, restorasyon çalışmaları devam ettiği için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden alınan özel izinle içeri girdi. İçerisi restore edildiği ve inşaat halinde olduğu için zincirle kapatılan türbenin kapısından Şehzade Mustafa’nın mezarına bakan Mehmet, daha sonra Fatiha okudu.

Şehzade Mustafa’nın mezarını görmek isteyerek külliyeye gelen vatandaşlar tarafından da tanınan Mehmet Emir Yüceler, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmayarak poz verdi.

“ESKİ OYUNCUYMUŞ GİBİ RAHATTI”

Manisa’yı da gezdiklerini söyleyen minik Mehmet Emir Yüceler’in babası Yavuz Selim Yüceler, diziden teklif geldiğinde sevindiklerini belirtti. Daha önce gelen teklifleri kabul etmediklerini ifade eden Yüceler, “Tarihi bir dizide oynayacaktı. Bu dizi ile insanlar Osmanlı tarihini tekrar okumaya başladı. Bu yüzden dizide başladığında sevindik. Teklif gelince ona ‘İstiyor musun?’ diye sorduk. ‘Olur’ dedi. İlk çekimlerde eskiden oyuncuymuş gibi rahat oynamaya başladı. Daha sonra ‘yarın çekimim var mı?’ diyerek kendisi gitmek istedi” diye konuştu.

“BABAMIN’ MEZARINI ZİYARET EDELİM’ DEDİ”

Yüceler, Şehzade Mustafa’nın öldüğü sahnede duygusal anlar olduğunu, etkilenmemesi için bunu çocuklarına izletmediklerini vurgulayan Yavuz Selim Yüceler, “O sahneleri gördükten sonra buraya gelmek istedik. Manisa’ya gidince ‘Baba, dizide babam rolündeki Mehmet Günsur’un canlandırdığı Şehzade Mustafa’nın mezarını ziyaret etmek istiyorum’ dedi. Onu kırmayarak buraya gelerek onunla bir Fatiha okuduk” dedi.

“ÇAMURDA ÇOK ÜŞÜDÜM”

Şehzade Mustafa’nın mezarına kendi isteği ile geldiğini belirten Mehmet Emir Yüceler, mezarı başına gelince mutlu olduğunu söyledi. İnsanların kendisini görünce “Şehzade Mustafa’nın oğlu” diyerek sarılıp fotoğraf çektirdiğini ifade eden Yüceler, insanlarla fotoğraf çektirmekten hoşlandığını kaydetti. Dizideki babası Şehzade Mustafa’yı sevdiğini söyleyen Yüceler, “Onlarla oynarken zorlanmadım. Ama çamurda zorlandım. Soğuktu, dişlerim titredi. Sanki denizde gibi. Yine de severek oynadım” diye konuştu.

Mehmet Emir Yüceler daha sonra Muradiye Külliyesi’ni de gezerek ailesiyle İstanbul’a döndü.