SON TV

Hocaefendi’den Fethullah Gülen açıklaması

Sosyal medyada Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin, 'Başbakan Erdoğan'a karşı Fethullah Gülen'in yanında tavır aldığı' haberlerin doğru olmadığı öğrenildi.

Hocaefendi’den Fethullah Gülen açıklaması

Sosyal medyada Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin, “Başbakan Erdoğan’a karşı Fethullah Gülen’in yanında tavır aldığı” haberlerin doğru olmadığı öğrenildi.

YİNE BARANSU ORTAYA ATTI

Taraf muhabiri Mehmet Baransu Twitter hesabından Yeni Asya grubu ile Mahmut Efendi grubunun gördükleri bir rüya üzerine Gülen grubunun yanında saf tuttuklarını iddia etti.
Cemaat yanlısı internet sitelerinde büyük puntolarla manşet yapılan haber Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve Yeni Asya grubu tarafından sert bir dille yalanlandı.

USTAOSMANOĞLU’NUN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin avukatı Cihat Gökdemir de kamuoyuna yaptığı yazılı açıklama da böyle bir rüyanın olmadığını açıkladı.

Avukat Cihad Gökdemir imzasıyla yapılan açıklamada “Önce twitter, facebook gibi sosyal medya sonra da televizyon, gazete ve internet haber sitelerinde müvekkilim Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ile ilgili bir kısım gerçek dışı haber ve yorumlarla bir kısım kişi ve kuruluşların kamuoyunu yanıltma çabası içerisinde olduğunu gördük. Hayatı boyunca ‘en büyük keramet istikamettir’ şiarınca yaşayan müvekkilim Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi hakkındaki bir takım asılsız yorum ve haberler başta Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi ve sevenleri üzüntüye sevketmiştir.” denilerek bu tür haber ve yorumlara itibar edilmemesi istendi.

“RÜYA İLE AMEL ETMEYİZ”

Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz de yaptığı açıklamada, “Yeni Asya rüya ile amel etmez. Aksi yöndeki iddia ve söylentilerin hiçbirine itibar edilmesin” dedi.

Kaynak: YeniSafak