SON TV

Emniyetlerde deprem sürüyor

İzmir Emniyeti'nden sonra şimdi de Kahramanmaraş Emniyeti'nde görevden almalar yaşandı.

Emniyetlerde deprem sürüyor

İzmir Emniyet Müdürlüğünde 32 şube müdürü, ilçe emniyet müdürü ile müdür yardımcısının görev yerleri değiştirildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğünde görevli il emniyet müdür yardımcılarının sorumluluk alanları ile bazı şube müdürlüklerinde yeni düzenlemeye gidildi.

Düzenlemede, İl Emniyet Müdürü’nün yardımcılığını yapan 18 müdürün görev alanları yeniden düzenlendi, 32 şube müdürü, ilçe emniyet müdürü ve müdür yardımcısının görev yerlerinde değişiklik yapıldı.

Asayiş Şube, Çocuk Şube, Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube, Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüklerinden Şerfaettin Aslan sorumlu olurken, Terörle Mücadele Şube, Çevik Kuvvet Şube, Spor Güvenliği Şube, Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüklerinin sorumluluğu Doğu Ateş’e, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele, Mali ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri’nin sorumluluğu ise İsmail Akıntürk’e verildi.

Diğer İl Emniyet Müdür Yardımcılarının sorumluluk alanları şöyle belirlendi:
Hadi Öztekin, Genel Disiplin Denetleme Şube, Toplum Destekli Polislik Şube, Çiğli ve Foça İlçe Emniyet Müdürlükleri; Yalçın Orhan, Radyo, Tv ve Foto Film Şube , İkmal Şube , Güzelbahçe ve Torbalı İlçe Emniyet Müdürlükleri; Ertuğrul Özten, Pasaport Şube, Yabancılar Şube, Bornova ve Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlükleri; Ayhan Uyran Evrak Arşiv Şube, Deniz Liman Şube, İl Emniyet Müdürlüğü Polikliniği, Tire ve Karaburun İlçe Emniyet Müdürlükleri; Sezai Er, Güvenlik Şube, Koordinasyon ve Hareket Şube, Konak ve Selçuk İlçe Emniyet Müdürlükleri; Murat Yiğitoğlu, Bütçe Şube, Muhabere Elektronik Şube, İnşaat Emlak Şube, Ödemiş ve Dikili İlçe Emniyet Müdürlükleri; Hakan Karahan, Tanık Koruma Şube, Hassas Bölgeleri Koruma Şube, Karabağlar ve Çeşme İlçe Emniyet Müdürlükleri; Ayhan Saygılı Personel Şube , Hukuk İşleri ve Soruşturma Şube, Aliağa ve Bergama İlçe Emniyet Müdürlükleri; Bahadır Engin Bakım Onarım Şube, Ulaştırma Şube, Bayraklı ve Kınık İlçe Emniyet Müdürlükleri; Gürsel Yıldız, Koruma Şube, Karşıyaka, Beydağ ve Menemen İlçe Emniyet Müdürlükleri; Erol Gül, Özel Güvenlik Şube, Sosyal Hizmetler Şube, Bayındır ve Urla İlçe Emniyet Müdürlükleri; Gürkan Yiğit, Trafik Tescil Şube, Eğitim Şube, Buca ve Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlükleri; Murat Öge, Adnan Menderes Havalimanı Şube, Gaziemir ve Menderes İlçe Emniyet Müdürlükleri; Burhan Oflas, Bilgi İşlem Şube, Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube, Narlıdere ve Kiraz İlçe Emniyet Müdürlükleri; Süleyman Kutay, Trafik Denetleme Şube, Bölge Trafik Denetleme Şube ve Balçova İlçe Emniyet Müdürlükleri.

İlçe ve şube müdürlüklerindeki değişiklikler şu şekilde gerçekleşti:
Erdinç Toka Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Osman Bahadır Kınık İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Özgür Duman Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Tolga Özgür Gök Buca İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Ali Akkaş Konak İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Serkan Kerem Gül Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Adil Metin Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Serkan Yonar Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Hakan Becel Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Mahmut Muçlu Urla İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Tolga Ergüden Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Bülent Yezek Beydağ İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Tibet Kurtulan Çocuk Şube Müdürlüğüne, Nuri Güner İnşaat Emlak Şube Müdürlüğüne, Cihan Pehlivan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne, Ali Yazıcı İkmal Şube Müdürlüğüne, Nalan Vural Eğitim Şube Müdürlüğüne, Uğur Yıldız ise Özel Kalem Müdürlüğüne getirildi.

Şube müdür yardımcılığı ile ilçe emniyet müdür yardımcılığı düzeyindeki değişiklikler ise şöyle:
Ramazan Karakuş Bornova İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, Mustafa Göksel Işıkol Asayiş Şube Müdür Yardımcısı, İsmail Yalçın Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı, Aytaç Bagalalı Konak İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, Serkan Yavuz Bayraklı İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, Mehmet Kuşçular ise Adnan Menderes Havalimanı Şube Müdürlüğüne Emniyet Amiri olarak atandı.

KAHRAMANMARAŞ EMNİYETİ’NDEN DEPREM!

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, bugün bir gazetede yayınlanan MİT görevlilerinin, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ni bastığı iddialarını yalanladı. Açıklama yapıldıktan kısa bür süre sonra ise Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünde 28 şube müdürü ile bazı birim amirlerinin görev yerleri değiştirildi.

Vali Şükrü Kocatepe tarafından imzalanan atama kararnamesinde, aralarında ilçe emniyet müdürleri, bazı şube müdürleri ile birim amirleri bir başka göreve atandı.

Buna göre; Özel Güvenlik Şube Müdürü Mehmet Tatlıbadem Personel Şube Müdürlüğüne, Başkomiser Veli Yiğit Polisevi Şube Müdürlüğüne, Komiser Yardımcısı Yaşar Kanlı Hukuk İşleri ve Soruşturma Şube Müdürlüğüne, Koruma Şube Müdürü Cuma Kaya Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğüne, Terörle Mücadale Şube Müdürü Ferhat Göktepe Eğitim Şube Müdürlüğüne, Onikişubat İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Aral Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne, Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Nacar Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne, Silah ve Patlayıcı Madde Şube Müdürü Miktat Ataş Hukuk İşleri ve Soruşturma Şube Müdürlüğüne, Personel Şube Müdürü Murat Gülver Koruma Şube Müdürlüğüne, Muhabere Elektronik Şube Müdürü Veli Öztürk İnşaat Emlak Şube Müdürlüğüne, Evrak ve Arşiv Şube Müdürü Adnan Kılıç Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne, Özel Harekat Şube Müdürü İsmail Polat Yabancılar Şube Müdürlüğüne, Güvenlik Şube Müdürü Murat Gözübenli Koordinasyon ve Harekat Şube Müdürlüğüne, Yabancılar Şube Müdürü Yücel Kayadelen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne, Evrak ve Arşiv Şube Müdürü Ali Yanar Pasaport Şube Müdürlüğüne, Koruma Şube Müdürü Muzaffer Aydın Spor Güvenliği Şube Müdürlüğüne, Personel Şube Müdürü Ergün Şimşek Basın ve Halkla İlişikler Büro Amirliğine, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Yavuz Doğan Personel Şube Müdürlüğüne, İnşaat Emlak Şube Müdürü Mehmet Hasanoğlu Koruma Şube Müdürlüğüne, Koruma Şube Müdürü Şükrü Karakan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne, Emniyet Amiri Adem Sancar Güvenlik Şube Müdürlüğüne görevlendirildi.

Emniyet Amiri Tuncer Eroktay, Başkomiser Veysel Özpolat ile komiser yardımcıları Yusuf Kara, Fatih Alliş ve Azim Oktar’ın da görev yerleri değiştirildi.

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ: MİTİN ZİYARETİ BİLE SÖZ KONUSU DEĞİL
Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, MİT görevlilerinin, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ni bastığı iddialarını yalanladı.

Vali Kocatepe, bir gazetenin internet sitesinde yer alan MİT görevlilerinin Kahramanmaraş Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne baskın yaptığı iddiasını yalanladı. Vali Kocatepe, MİT görevlilerinin ziyaretinin bile söz konusu olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bugün bir gazetenin internet sayfasında ‘Kahramanmaraş’ta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne 4 MİT mensubunun baskın yaparak birimde çalışan tüm ekibi zorla dışarı çıkarmak istedi’ şeklinde iddianın olduğu ifadesi var. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Ne MİT mensuplarının emniyete ait bir şube müdürlüğünün ziyareti söz konusu, ne de böyle bir olay söz konusu. Bu haberin kaynağının ne olduğunu bilemiyoruz ama tamamen asılsız ve gerçek dışı bir haberdir. Böyle bir uygulamanın ne hukukta, ne de teamülde yeri vardır. Dolayısıyla kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu hissettik ama üzüntümüz şudur ki; bu olayla ilgili olarak böyle bir emare, yani MİT mensuplarının Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ni ziyareti bile söz konusu değildir. Bu nedenle üzüntülerimizi ifade etmek istiyorum. Söz konusu gazeteyi şimdi arıyorum. Böyle bir haberin kaynağının ne olduğunu soruyoruz. Bizden teyit almadan yayınlanmasının doğru ve etik olmadığını habercilikle bağdaşmayan bir durum olduğunu da kendilerine de ifade edeceğiz.”