SON TV

Fethullah Gülen hakkında çarpıcı iddia

Hukukçu Kayahan Uygur Fethullah Gülen cemaatini çarpık bir tarikat olan Moon’a benzetti. Uygur, ABD ve İsrail'in cemaate yardım ettiğini ileri sürdü.

Fethullah Gülen hakkında çarpıcı iddia

Hukukçu Kayahan Uygur Fethullah Gülen cemaatini çarpık bir tarikat olan Moon’a benzetti. Uygur, ABD ve İsrail’in cemaate yardım ettiğini ileri sürdü.

MOON TARİKATI

Gülen Cemaati’ni derinlemesine araştıran hukukçu Kayahan Uygur, Akşam gazetesine şok tespitlerde bulundu. Brüksel’de yaşayan Uygur, cemaatin mali bir imparatorluğa hakim olmasını, istihbaratın, kamu yönetiminin içine sızıp paralel yapı oluşturmasını, ABD ile İsrail’in dış politikalarında destekçi olmalarına bağladı. Cemaati dünyadaki değer çarpık tarikatlara benzeten Uygur, Fethullah Gülen’in köleci, aristokrasi devleti ve putperest fikrini savunduğunu belirtti. “Gülen Cemaati ABD’deki Moon tarikatına benzer bir yapılanmaya sahip” diyen Uygur’dan son derece çarpıcı tespitler:

‘ABD VE İSRAİL DESTEKÇİSİ’

Cemaat, ABD’deki Moon tarikatı ya da Scientology gibi çarpık tarikatlara benziyor. Cemaat, mali imparatorluğa hakim, istihbarat faaliyetlerinin içinde, ceza davaları, yöneticilerinin belirli olmaması ve şeffaf bir yapısı bulunmamasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca, genç insan kaynaklarına ve medya gücüne sahip, ABD ve İsrail’in dış politikalarında destekçi olmaları ve kamu yönetimine sızıp paralel devlet oluşturmaya cesaret etmesi de çarpık tarikatlarla aynı özellikler…

‘FİKREN BATI’YA ANGAJE’

Gülen’in bir başka çarpıklığı ise din anlayışında. Gülen kendisini tüm İslam dünyasının sözcüsüymüş gibi görüp Papa’yla da bu sıfatla görüşebiliyor. Papalık da sadece onu dinliyor. 11 Eylül sonrası Batı dünyasında hortlayan İslam düşmanlığına Avrupalı liberal ve demokratlar bile tepki verirken Gülen bu nefretin sebebi olarak Müslümanları göstermiş ve ABD ila İsrail’i hiç eleştirmemişti. Yani fikren Batı’ya angaje olmuş durumda.

GÜLEN’DE KÖLE ANLAYIŞI

Hıristiyanlığın yükselişe geçtiği dönemde eski putperestler kendi düşüncelerini gizlemek için Yeni Eflatuncular adıyla bir düşünce grubu kurdular. Eflatun’a göre dünyayı filozoflar yani aklen seçkin insanlar yönetmelidir. Sıradan insanlar köle gibidir. Fethullah Gülen ne diyor: ‘Benim avama ve havasa söylediğim farklıdır’ diyor. Bu düşüncede toplumu elitler yönetir. Gençler bu yönde eğitilmeli ve okullar açılarak yeni nesiller yaratılmalıdır.

GÜLEN, BAĞIMSIZ TÜRKİYE İLE KAVGALI

ABD’de 12 Eylül’den bu yana Gülen’i sonuna kadar destekledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye yeni vizyon, yükselen ekonomi ve bölgesel güç pozisyonu getirdi. Bu güçlenme ise elbette kapitalizmin merkezi ABD’nin çıkarlarına tersti ve Gülen bu amaçla kullanılmaya başlandı. 12 Eylül’ü yaratan sermayenin Türkiye’de ulusalcı ve Fethullahçı medya oluşturduğunu da gördük. Atatürkçülerle, mütedeyyin insanlar arasında yapay bir savaş başlattı. Ama ne zaman ABD, İran ile anlaşma yoluna girdi Gülen , 17 Aralık’ta erken bir savaş başlattı.

HERKÜL, CIA’NIN ÖZEL OPERASYON UÇAĞI!

Kayahan Uygur, Fethullah Gülen’in yazılarında ve cemaat mensuplarının Gülen için yazdıkları yazılarda sıklıkla antik Yunan mitolojisinde bir put olan Herkül ve Herkül’ün çocukları için kullanılan Heraklit kelimelerinin sıklıkla kullanıldığının altını çiziyor. Kayahan Uygur’a göre ‘Herkül’ CIA’nın özel operasyonlarda işkence amacıyla kullandığı özel uçakların da adı aynı zamanda. Uygur, Bu uçaklarda özellikle terörist sıfatıyla gözaltına alınan Müslümanlara işkence edilmiş olmasının da ayrıca önemli olduğunu ifade ediyor.