SON TV

A Haber’e yeni atama!

2 yıldan bu yana A Haber'de görev yapan deneyimli isim kanalın yeni Haber Müdürü oldu.

A Haber’e yeni atama!
  • Medya
  • 01 Mart 2014 11:11

Sabah-Atv grubunun haber kanalı A Haber’de yeni bir atama yapıldı. Deneyimli gazeteci Murat Yancı bugün haber müdürü olarak atandı.

Murat Yancı Kimdir?

Meslek yaşamına 1994 yılında başlayan Murat Yancı sırasıyla Akşam ve Hürriyet Gazetelerinde muhabir olarak çalıştı. Yancı, daha sonra Kanal E ve Brt haber merkezlerinde görev aldı. Brt’nin ardından Star Tv’ye geçen Yancı “Metin Uca ile Günaydın Türkiye” programının editörlüğünü yaptı. Trt’de yayınlanan ‘Kırılma Noktası’ adlı haber-belgesel programın bir dönem koordinatörlüğünü üstlenen Murat Yancı yine bir dönemin çok konuşulan programı olan Pişti’nin de yaratım ekibinde yer almıştı. Kanal 24’te creatif editör olarak çalışan Yancı daha sonra Kanal D iç yapımlara transfer olmuştu. Kanal D’den A Haber’e geçen Murat Yancı kanalda haber merkezi editörü olarak görev yapıyordu.

KURUMDA GERÇEKLEŞEN DİĞER ATAMALAR

16 Mart 2011 tarihinden bu yana A Haber Yayın Sorumlusu olarak görev yapan Sn. Damla Erdoğmuş, A Haber Yayın Müdürü olarak atandı.

14 Temmuz 2011 tarihinden bu yana A Haber’de Haber Programları Editörü olarak görev yapan Sn. Tuncay Güven ise Haber Programları Şefi olarak atandı.