SON TV

Üniversiteli öğrencilere kredi kartı imkanı sunan bankalar

Üniversiteliye kredi kartı veren bankalar hangileri?

Üniversiteli öğrencilere kredi kartı imkanı sunan bankalar

ÜniversiTEB – TEB

TEB ÜniversiTEB isimli kredi kartını vermektedir. TEB için rahatlıkla söyleyebiliriz ki öğrencilere hiçbir şekilde zorluk çıkarmadan kredi kartı veren bankadır. Kart limitinizi başvuru esnasında 500-1000 TL arasında dilediğiniz gibi seçebiliyorsunuz.

ÜniversiTEB’in yıllık aidatı 9 TL olup diğer bankalara nazaran ve sunduğu limite kıyasla oldukça iyi olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte internet bankacılığı çok seçenekli olmasıyla istediğiniz işlemi kolayca yapabilme imkanı sunuyor. ATM sayısı doğal olarak şube sayısı kadar yeterli değil ama kredi kartı borcunuzu karta EFT ile ödeyecekseniz ATM ve şube ile işiniz olmaz. Telefon bankacılığında gayet iyiler, müşteri hizmetlerine kolaylıkla bağlanabiliyor, karmaşık menüler arasında dolaşmıyorsunuz. Bu oldukça iyi.

İşte Üniversiteli – İş Bankası

İş Bankası üniversite öğrencilerine İşte Üniversiteli’yi sunmaktadır. Hiçbir sorun çıkarmadan verir kredi kartını. Kart limiti standarttır, 500 TL’dir. Türkiye’de en çok ATM ve Şubesi bulunan ikinci bankadır ki bu yüzden merak etmeyin, ATM yönünden sıkıntı çekmezsiniz. Tabii kırsal kesimlere gitmediğiniz sürece.

Sunmuş olduğu kampanyalar açısından biraz eleştirilebilir, zira ne kadarı öğrenciye hitap ediyor, tartışılır. Ama zaman zaman ilgi çekici enteresan kampanyalar da sunmaktadır. İnternet bankacılığının kullanımı ise gayet kolaydır, gerek tasarımı olsun, gerek kesintiye uğramadan işlem yapma hızı olsun, çok iyidir. Anlayacağınız ülkemizdeki en iyi internet bankacılığı İş Bankası’ndadır. Buna ilaveten en iyi mobil bankacılık uygulamalarından da birisidir. Müşteri temsilcileri oldukça ilgilidirler müşteriye karşı. Yıllık kart kullanım ücreti 20 TL’dir.

Ayrıca şubeye gidip biyokimlik tanıtarak kart taşımayabilirsiniz. Birçok ATM’sinde biyokimlik girişi vardır.

BonusGenç : Garanti

Garanti bankası üniversite öğrencilerine BonusGenç’i sunmaktadır. Öyle ki online olarak başvuru yapılabilmektedir, bu da bizden BonusGenç’e bir artı demektir. Kart limiti standarttır, 500 TL’dir. BonusGenç’in sunmuş olduğu birçok kampanya vardır ki bu da dikkat çekmektedir. İnternet bankacılığı ve ATM bankacılığı kullananların gayet memnun kaldıkları bilinmektedir. Şube ve ATM sayısı da yeteri kadar vardır.

Cardfinans GO : FinasBank

FinasBank üniversite öğrencilerine Cardfinans GO’yu sunmaktadır. Kart sahibi olmak için ne yazık ki internet ya da telefon üzerinden başvuru yapma imkanı yok, ancak şubeden başvuru yapabilirsiniz. Haliyle bu Cardfinans GO’ya vereceğimiz puanı düşürmektedir. Ayrıca vadesiz hesap açtırma zorunluluğu da vardır. Kredi kartı limiti 750 TL’dir. Yıllık kullanım ücreti ise 20 TL’dir. Bunlarla birlikte limitinin yüksek olmasını ve bir takım cazip kampanyalarını da hesaba katarsak kullanılabilecek kredi kartıdır.

Play Card : Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi bankası üniversite öğrencilerine Play Card’u sunmaktadır. Play Card’ın en güzel yanı ise çok fazla kampanya sunmasıdır. Ve özellikle TL World Puan kampanyaları.

Exi 26: AkBank

Akbank -26 yaşından küçük üniversite öğrencisi olmak şartıyla- Exi 26′yı sunmaktadır. Kredi kartı limiti standarttır, 500 TL’dir. Kredi kartı başvurusu şubeden yapılmaktadır. Başvurusu esnasında zorunlu olarak vadesiz hesapta açılmaktadır. Kullanım ücreti ilk yıl kampanya dahilinde ücret alınmaz, ama ikinci yıldan itibaren 20-25 TL gibi bir rakamdır.

Like Card – VakıfBank

VakıfBank üniversite öğrencilerine Like Card’u sunmaktadır. Limiti standart olup 500 TL’dir. İnternet bankacılığı bir takım teknik sorunları sebebi ile güzel görünüme sahip olsa da kullanışlı değildir. Şube ve ATM sayısı yeterli sayıdadır. Müşteri temsilcileri ne yazık ki müşteriler ile yeteri kadar ilgilenmezler, adeta siz yokmuş gibi davranırlar. Sorununuz olur bir yerlere bildireyim dersiniz oradan oraya yönlendirilirsiniz, en sonunda sıkıntının sistemsel olduğu anlaşılır. ATM’si kartınızı sebepsiz yutabilir. Şubeleri emekli maaş gününü andırırcasına yığılıdır ve ATM’leri ne yazık ki oldukça eskidir.

Limit artırma taleplerine de sistematik olarak olumlu yanıt vermemektedirler.

Ziraat Genç Kart : Ziraat Bankası

Ziraat bankası üniversite öğrencilerine Ziraat Genç Kart’ı sunmaktadır. Temel evraklar ile gidip başvurunuzu yaptığınızda bir sorunla karşılaşmadan alabileceğiniz kredi kartıdır. Limiti yine diğer kartların genelinde olduğu gibi standart olup 500 TL’dir. Telefon bankacılığı, maalesef kamu bankası olmasından ötürü çoğu zaman yoğun olmaktadır. Müşteri temsilcine bağlanırken uzun dakikalar beklemeniz gerekebilir. İnternet bankacılığı son zamanlarda geçirmiş olduğu değişim ile kullanım kolaylığı açısından diğerlerini yakalamıştır ama gece 12:00′dan sona saat 02-3:00′e kadar işlem yapılamaması bir hüsran olabilmektedir. Mobil bankacılık uygulaması ise kullanılamayacak durumda olan bir uygulamadır şu anki haliyle. Önde gelen ve geçmişten uzun yıllara kök salmış bankalardan olduğu için Şube ve ATM sayısı oldukça çoktur, genelde ilçelerde dahi Şubesi ve ATM’si bulunmaktadır. Kredi kartı aidatı yıllık 15 TL’dir.

(Dikkat!) Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrenciler için yurt ücreti ödeyebilen tek kredi kartıdır.

HSBC Campus : HSBC

Dünyanın yerel bankası sloganı ile adını duyduğunuz ve gerçekten de araştığımızda dünyanın yerel bankası olduğunu fark ettiğimiz HSBC bankası üniversitelilere Campus Card’ı sunmaktadır. Kartı limiti standart 500 TL’dir. İnternet bankacılığı oldukça iyi ve işlevseldir. Telefon bankacılığı ise ne yazık ki çok yoğun olması ile kamu bankalarını artmamaktadır. Mobil bankacılık uygulaması ise pek tatmin edici değildir. Hemen hemen her ilde şubesi bulunmakta olup ATM sayısı da yeterli sayıdadır. Kart kullanım ücreti ilk yıl kampanya dahilinde ücretsiz olup sonraki yıllar 25 TL’dir.

İnternet bankacılığı kullanıcılarına özel McAfee Antivirüs Plus lisansını ücretsiz olarak sunmaktadır.

HSBC Concept : HSBC
Bu kartın HSBC Campus’ten farkları şunlardır. Kampanyalara katılabilmek için kampanya katılım için göndermeniz gereken SMS’in ücretini ve kampanyalara katılım ücretini ödersiniz. Campus’de ücretsiz olan bazı işlemler bunda ücretli olabilir, fatura ödeme talimatları gibi. Genel özellikleri ile incelendiğinde ücretsiz kredi kartı adı altında sunulan ama bir takım ayrıcalıklardan/kampanyalardan faydalanabilmeniz için bir miktar ücret ödemenizi gerektirerek bankanın yine sizden kredi kartı kullanım ücretini çıkarmayı amaçladığı bir karttır. Diğer özellikleri aynı bankaya ait bir kart olduğu için aynıdır.