SON TV

Mehmet Zeki Sayın’a hakaret şoku

Kira bedelini tahsil edemeyince hukuki yollara başvuran ünlü bürokrat Mehmet Zeki Sayın,kiracısını, gönderdiği hakaret mesajları nedeniyle şikayet etti.

Mehmet Zeki Sayın’a hakaret şoku

Daha önce T.C. Ziraat Bankası’nda Müfettişlik, Bankalarda Genel Müdürlük- Yönetim Kurulu Üyelikleri, Kamu Bankaları Yönetim Kurulu Başkanlığı ve halen de tasfiye Halinde Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Tasfiye Kurulu Üyeliği ile Bileşim Alternatif Dağıtım Kanalları ve Ödeme Sistemleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevi…

İşte yukarıda yaptığı görevleri, verdiği hizmetleri dolu dolu yazdığımız ünlü bürokrat Mehmet Zeki Sayın’ın kiracısıyla başı dertte.

GÖZÜNÜ PARA HIRSI SARAN DİNAZOR

Sayın aylarca evinde oturan kiracısından parasını tahsil edemeyince son çare olarak hukuki yollara başvurdu. Ankara 22. İcra Müdürlüğü’nün kararıyla hakkında icra takibi yapılan kiracı H.A. ise bu takip kararını alır almaz kendi cep telefonu numarasından Sayın’a hakaret ve ağır beddualar içeren bir kısa mesaj yolladı. Kiracı H.A.’nın mesajı aynen şu şekilde; ‘Sen ne Allahsız kitapsız bir adammışsın. Beni icraya vermişsiniz. Dilerim bu Cuma günü Allah sizin evinize ateşler salsın. benim evimdeki ateşin misli misli sizin evinizi sarsın.Sizin gözünüzü para hırsı saran dinazor riyakar bürokratlardanmışsınız sizde. Çocuğundan bul inşallah. Siz ne biçim insansınız ben size borç takıp kaçıp gittim mi? Ben borcumu ödemeye çalışan bir adamım. Bugüne kadar 35.000 TL ödeme yapmışım. Size Allah öyle bir dert versin ki yiyemeyin o paraları inşallah.’

3 YIL HAPSİ İSTENDİ

Bu hakaret ve beddua içeren mesajı alan bürokrat Sayın, şikayet konulu dilekçesiyle savcılığa başvurarak H.A.’nın hukuki olarak yargılanmasını ve ceza almasını istedi.

Soruşturmayı yürüten savcılık tarafınca hazırlanan iddianamede H.A.’nın ‘Hakaret, Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma’ suçlarından 6 aydan 3 yıla kadar hapsi istendi.