SON TV

Ali Fuat Yılmazer Başbakan’a kumpas soruşturması!

Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in sanıkları Başbakan'ın aleyhine ifade vermeye zorladığı iddia edildi!

Ali Fuat Yılmazer Başbakan’a kumpas soruşturması!

Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in sanıkları Başbakan’ın aleyhine ifade vermeye zorladığı iddia edildi!

Sabah Gazetesi’nden Nazif Karaman’ın haberine göre; Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in Ergenekon soruşturmasında sanıkları Başbakan aleyhinde ifade vermeye zorladığı ileri sürüldü. Yılmazer hakkında bu gerekçeyle soruşturma başlatıldı.

Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer hakkında emniyette bazı isimlerin ifadelerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aleyhine sözler eklettirmek istediği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Bir süre önce emekli olan ve seçim öncesinde paralel yapıya yakın görüşteki kanalları gezerek Başbakan aleyhine açıklamalarda bulunan Ali Fuat Yılmazer hakkında soruşturma açılmasına neden olan süreç Emekli Albay Fikri Karadağ’ın Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yaptığı başvuru ile başladı. Kuruma bir ihbar mektubu gönderen Karadağ, Yılmazer’in başını çektiği bir grup emniyet görevlisinin kendisine “Kuvayı Milliye Derneklerini Recep Tayyip Erdoğan kurdurdu” demesi için baskı yaptığını söyledi.

O KİŞİ YILMAZER’MİŞ

Dilekçesinde konunun detaylarına yer veren Fikri Karadağ şunları yazdı: “Size bütün mukaddesatım üzerine ant vererek söylüyorum ki ben Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındığım 22 Ocak 2008 tarihinde ‘Kuvayı Milliye Derneklerini Recep Tayyip Erdoğan kurdurdu’ şeklinde ifade vermiş olsaydım cezaevinde olmazdım. 22 Ocak 2008 tarihli raporda imzası bulunan …. ve … sicil nolu görevlilerin dediğine göre Kuvayı Milliye Derneklerini siz (Başbakan’ı kast ediyor) kurdurmuşsunuz. Ben bunu iddia edenler hakkında defalarca suç duyurusunda bulundum. Fakat İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi dikkate almadı. Ben Vatan emniyetinde gözaltında iken yanıma sohbet amacıyla bir kısım sivil kişiler gelmişti. Yıllar sonra televizyonda görünce gelen kişilerin başındaki kişinin Ali Fuat Yılmazer olduğunu anladım. Yoksa onların kim olduklarını hiç öğrenemeyecektim. Onların istediklerini verseydim başıma hiçbir şey gelmeyecekti. Kendime olan saygım gereği böyle bir şey yapmadım. Size karşı operasyonlar KCK-MİT ve 17 Aralık ile başlamadı. Bunların tarihi daha eskiye gider. 20 Ocak 2008 tarihli raporu bunun miladıdır diye düşünüyorum. Sizden ricam bu raporu hazırlatanları araştırınız.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu ihbar yazısı BİMER tarafından Adalet Bakanlığı’na Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Başsavcılık Memur Suçları Bürosu soruşturma başlattı. Şüpheliler arasında Karadağ’ın adını zikrettiği Yılmazer ve 20 Ocak 2008 tarihli raporu yazan emniyet görevlileri bulunuyor. İlerleyen günlerde söz konusu soruşturma kapsamında Yılmazer’in ifadesine başvurulabilir.

HABERİ KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!