SON TV

Yanığın ilacı aloe vera

Mucize bitki aloe vera, yanık tedavisinde harikalar yaratıyor

Yanığın ilacı aloe vera

ALOE VERA, halk arasında en çok bilinen ve kullanılan bitkiler arasındadır. Güneş yanıklarını tedavi edici özelliği bulunur. Ayrıca bu mucizevi bitkinin acı azaltma ve hızla iyileştirme özelliği vardır. Aloe vera bitkisinin yetişmesi için gerek tek şey ise sudur.

VİRÜS SAVAR EKİNEZYA

EKİNEZYA bitkisi, mevsim geçişlerinde salgın haline gelen gribin tedavisinde etkilidir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve çabuk iyileşme sağlar. Öksürük, boğaz ağrısı ve göğüste oluşan tıkanıklıkları ortadan kaldırır. Bu arada ekinezya, tıpkı aloe vera gibi yaraların iyileşmesini sağlar.

C VİTAMİNİ DEPOSU KIZILCIK

KIZILCIK suyu, C vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Bakteriyel enfeksiyonları tedavi ederek hastalığın iyileşmesini sağlar. Ayrıca kızılcığın içerisinde bulunan asitler, tümör ve böbrek taşı oluşumunu engeller

ADI KÖTÜ FAYDALARI İYİ

SİYAH yılan kökü bitkisi özellikle menopozlu kadınların kullanması gereken bir bitkidir. Sinirlerin gevşemesine yardımcı olur ve sakinlik verir. Ayrıca adet döneminde oluşan ağrı ve kramplara da iyi gelir.

HER ‘GÜNLÜK’ ŞİFA

GÜNLÜK bitkisi, Anadolu’da sığla olarak da bilinmektedir. Bu mucizevi bitki, ishal ve solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. Aynı zamanda kolesterol, bel ağrıları, damla hastalığı, kas yangısı, obezite gibi birçok hastalığın tedavisinde de oldukça etkilidir. Bu arada günlük bitkisi bademcik iltihabını da önler.

PAPATYA FALINDAN SAĞLIK ÇIKTI

PAPATYA bitkisinin genel olarak çayı yapılır. Baharla birlikte toprağı geline çeviren papatya, bağırsaklarda oluşan sorunları ortadan kaldırır. Ayrıca uyumakta zorluk çekenler, her gece bir bardak papatya çayı içebilir.

HAYAT İÇİN HAYIT TÜKETİN

HAYIT ağacı, kadınlar için mucizeler yaratır. Bu bitki, adet dönemini düzenler ve hormon salgılamasına yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında fayda veren bir bitkidir. Ancak hayıt ağacı hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır.

BİR FİNCAN KAHVENİN…

KAHVE, içeriğinde bulunan kafein nedeniyle beslenme uzmanları pek önermez. Fakat yapılan araştırmalara göre her gün bir fincan kahve mutlaka içilmelidir. Günde 1 fincan kahve soğuk algınlığı ve astıma iyi gelir. Fiziksel dayanıklılığı artırır.

ROMATİZMAYA ÇUHA ÇİÇEĞİ

ÇUHA ÇİÇEĞİ hem bitkisi hem de yağı ile şifa dağıtmaktadır. Bu mucizevi bitkinin yağı, romatizma ağrılarını azaltır. Kolesterolün düşmesinde de büyük etki sağlamaktadır.