SON TV

AK Parti bir ilke imza attı

Yerel seçimlerle birlikte İzmir'de ilk kez başörtülü 4 kadın, meclis üyesi oldu.

AK Parti bir ilke imza attı

AK Partili Rukiye Bayrak Karataş Bayraklı’dan, Nergis Sayar Karakelle Kemalpaşa’dan, Yeter Gören ve Ayşe Küçük ise Çiğli ilçesinden belediye meclis üyesi olmaya hak kazanarak ilk başörtülü üyeler olarak kayıtlara geçti.

Belediye meclisinin ilk toplantısına başörtüsüyle katılan AK Parti Bayraklı Belediyesi Meclis Üyesi 43 yaşındaki Rukiye Bayrak Karataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıldan bu yana siyasetin içerisinde olduğunu ve AK Parti Bayraklı Kadın Kolları Başkanlığı yaptığını anlattı.

Serbest meslekle uğraşan ve 2 çocuk annesi olan Karataş, ilçedeki 23 mahallede çalışmalar yaptığını, buralardaki kadınlarla işbirliği halinde olduklarını dile getirdi.
Kadınların meclistesi sesi olacağını ifade eden Karataş, “Bir önceki yerel seçimde de meclis üyesi olmak istemiştim ancak başörtüsü nedeniyle talep edememiştim, o zaman durum muammaydı. Şimdi başörtümle meclis üyeliği yapmak bana onur ve gurur verecektir” diye konuştu.

BAŞÖRTÜSÜYLE MECLİSTE

Kadınlarla omuz omuza, kol kola çalışacağını ve kadınların sorunlarını meclise taşıyacağını kaydeden Karataş, şöyle konuştu:

“Başörtüsüyle Meclise girilmesi sürecin önünü açtı ve çok şükür şimdi başörtüsüyle belediye meclis üyesiyim. Bu süreçte Başbakanımıza, milletvekillerine çok teşekkür ediyorum, bu imkanı sağladıkları, başörtüsüyle meclise girebilmemize imkan verdikleri için.

Bugün ilk günüm. Çok fazla heyecanlı değilim. Çünkü 5 yıldır siyasetin içindeyim. Meclise daha önce de gelip gittim ancak başörtülü meclis üyesi olarak ilk kez geliyorum. Bunun mutluluğu var. Başörtümüzle gurur duyuyoruz, Başörtüsüyle bu görevi sonuna kadar yapacağıma inanıyorum. Yolumuzu açtıkları için büyüklerimize çok çok teşekkür ediyorum.”

ETİKETLER: