SON TV

Kenan Işık’ın son durumu nasıl?

Beyin kanaması geçirmesinin ardından tedavi altında tutulan Kenan Işık'ın son durumu nasıl?

Kenan Işık’ın son durumu nasıl?

Beyin kanaması geçirmesinin ardından tedavi altında tutulan Kenan Işık’ın son durumu nasıl?

İstanbul Beşiktaş’ta 21 Mart’ta beyin kanaması geçiren ve Amerikan Hastanesi’nde yoğun bakımda 20 gündür uyutulan tiyatrocu Kenan Işık’a dün konuşma tedavisi uygulandı.

Bu yöntem, Işık’ın algısının açılmasına yarayacak. atv’de yayımlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” adlı yarışmanın sunucusu olan Işık’ın eşi Beril Işık, “Fizik tedavide, müzik dinletilirken ve konuşulunca kıpırdayarak, el ve kol hareketleriyle cevap veriyor fakat gözlerini açamadı” dedi.

BERİL IŞIK’TAN AÇIKLAMA

Beril Işık şöyle konuştu: “Bilinçaltına girmek ve uyanması aşamasında faydalı olması için sevdiği Malatya şarkıları ve uzun hava dinlettiriliyor.

Hissediyor, algılıyor ve vücudu ile buna cevap veriyor. Algısını açmak için hem biz hem de doktorları konuşarak gözlerini açmasını bekliyoruz.

Bu tedavilerin büyük bölümü uyandırılma aşamasıdır. 20 gündür uyutuluyor. Doktorlar şimdiye kadarki tedaviye olumlu cevap vermesinin kendilerine bir adım daha artırdığını söylediler.

Tedavide olumlu yönde devam ediyor. Bizi ve verilen sesleri hissediyor algılayabiliyor. Bu da beynin durumunun iyiye doğru gittiğini gösteriyor. Gözlerini açıp konuşacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.”

ETİKETLER: