SON TV

Mert’in katili cinayet sonrası taziyeye gitmiş!

9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldüren Aykut Balk cinayet sonrasında ailesine taziyeye gittiğini itiraf etti.

Mert’in katili cinayet sonrası taziyeye gitmiş!

9 yaşındaki Mert Aydın’ı öldüren Aykut Balk cinayet sonrasında ailesine taziyeye gittiğini itiraf etti.

Habertürk’ün haberine göre; Kars’ta 9 yaşındaki Mert Aydın’ı, tecavüz ettikten sonra iple boğup başını taşla ezerek öldüren katil zanlısı Aykut Balk’ın polis ifadeleri ortaya çıktı. Balk, cinayetten sonra Mert’in ailesine taziyeye bile gitmiş.

Türkiye’yi üzen Mert Aydın (9) cinayeti, Kars Emniyet Müdürlüğü’nün ‘akıl dolu’ operasyonuyla önceki gün aydınlandı. İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak’ın başında bulunduğu özel ekip tarafından yürütülen operasyon, diğer polislerden dahi gizlendi.

Operasyon yine büyük bir gizlilik içinde sonuçlandırıldı ve Balk, sessiz sedasız gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine konuldu.

‘BAŞSAĞLIĞINA GİTTİM’

İl Emniyet Müdürü Çakmak’ın bizzat katıldığı sorguda Balk, cinayetin ardından yaşananları da anlattı. Balk, “Mert’in cesedi bulununca haberleri izlemeye başladım. Haberlerde başka bir kişinin görüntüsünü görünce panik yapmadım. Mert için yapılan yürüyüşlere katıldım. Evine başsağlığına da gittim. Gözaltına alındığımda diğer suçlarımdan dolayı yakalandığımı zannettim. Sonra görüntüleri gösterdiler” diye konuştu.


BİR PAMİR OLAYI DAHA! KÜÇÜK ÇOCUK SUDAN İŞTE BÖYLE ÇIKARILDI – TIKLAYIN!

ETİKETLER: