SON TV

30 farklı Tavuk türü tek bir çiftlikte!

İşadamı Rahmi Karaman Çatalca'daki çiftliğinde hobi amacıyla dünyanın dört bir yanından topladığı 30 çeşit tavuğu büyük bir özenle yetiştiriyor.

30 farklı Tavuk türü tek bir çiftlikte!

ÖZEL HABER / YELİZ COŞKUN

İşadamı Rahmi Karaman Çatalca’daki çiftliğinde hobi amacıyla dünyanın dört bir yanından topladığı 30 çeşit tavuğu büyük bir özenle yetiştiriyor.

Rahmi Karaman’ın tavuklara olan ilgisi Denizli’ye yaptığı bir ziyaret sırasında başladı. Denizli’de bulunduğu sırada Denizli Horozu’nu gören ve değişik tavuk türlerini beğenen Karaman buradan aldığı değişik türdeki tavukları Çatalca’daki çiftliğine getirdi.

Daha sonra internetten değişik türdeki tavuk yumurtalarını temin etmeye başlayan İşadamı Karaman hobi olarak çok sayıda tavuğu çiftliğinde yetiştirmeye başladı.

30 TÜR KÜMES HAYVANI!

Yetiştirdiği tavuklar arasında Çin Horozu’ndan Japon Tavuğu’na, Amerikan Tavuğu’ndan Avusturalya ve Alman Tavuğu’na kadar yaklaşık 30 tür kümes hayvanı bulunuyor.

YUMURTALARDAN ÜRETİM YAPIYOR!

Karaman internetten beğendiği tavuk türlerinin yumurtasını temin ederek çiftliğinde kurduğu üretim sistemi ile yumurtadan civciv de üretiyor.

KARAMAN’IN HEDEFİ 50!

Bu işi hobi olarak yaptığını söyleyen Rahmi Karaman “İnternetten sürekli araştırıyorum, ilgimi çeken bir kümes hayvanı gördüğümde sipariş verip yumurtasını tedarik ediyorum. Yumurta sağlam geldiği takdirde bunu çiftliğimde kurduğum yapay kuluçka makinasında bekletiyorum.

Türüne göre yaklaşık 1 ay sonunda yumurtadan civciv çıkıyor. Daha sonra doğal ortama salıyorum. Sipariş ettiğim tavukların yumurtalarından da civciv almaya başladım. Şimdilik elimde 30 tür tavuk oldu. Bu sayıyı yakın planda 50’ye çıkarmayı hedefliyorum.” dedi.