SON TV

AA foto muhabirine birincilik ödülü

Alarko Carrier tarafından düzenlenen 'Küresel İklim Değişikliği' fotoğraf yarışmasında AA Foto Muhabiri Murat Öner Taş birinci oldu.

AA foto muhabirine birincilik ödülü
  • Medya
  • 08 Mayıs 2014 17:41

Küresel iklim değişikliğini gündeme getirmek amacıyla gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasının sonuçları, firmanın ISK-SODEX 2014 Fuarı’ndaki standında yapılan törenle duyuruldu.

Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı duyarlı olduklarını söyledi. Bu duyarlılık çerçevesinde sosyal paylaşım sitesi üzerinden Türkiye genelinde konusu çevre olan bir fotoğraf yarışması açtıklarını belirten Şahin, “Yarışmaya, 34 ilden 139 kişi katıldı. Jüri üyelerimiz 13 fotoğraf seçti. Seçilen fotoğraflardan ilk 6 fotoğraf da dereceye girdi” dedi.

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ise günümüzde çevre duyarlılığının ön planda olduğunu dile getirdi. Çevrenin, yaptıkları işin tabiatında olduğunu, düzenledikleri fotoğraf yarışmasında da önemli bir sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yaptıklarını vurgulayan Alaton, Tuz Gölü’ndeki flamingoların acınası durumunu birincilik kazanan fotoğrafın sahibi sayesinde öğrendiğini kaydetti.

AA muhabirine birincilik
Konuşmaların ardından dereceye girenler açıklandı. AA Aksaray Foto Muhabiri Murat Öner Taş, “İklim Değişikliği Sonucu Kuruyan Tuz Gölü’nde Alg Oluşumu” fotoğrafıyla birinciliği kazandı.