SON TV

Erol Evgin ve Emel Sayın’ı şaşırtan espiri

Pop müziğinin duayeni Erol Evgin, önceki akşam sanat hayatının 45. yılını Açıkhava’da muhteşem bir konserle kutladı.

Erol Evgin ve Emel Sayın’ı şaşırtan espiri

POP müziğinin duayeni Erol Evgin, önceki akşam sanat hayatının 45. yılını Açıkhava’da muhteşem bir konserle kutladı.

Konser başlamadan önce kulise giden Nükhet Duru’nun arka arkaya yaptığı esprilerden gazeteciler de nasibini aldı: “Arkadaşlar fazla soru sormayın Erol soyunmuş, Emel Hanım’ı bekliyormuş.

”SOMA’YI UNUTMADI

‘Avea ile Yıldızlar Açıkhava’da konserlerinde bu kez Erol Evgin sahne aldı. 45’inci sanat yılını kutlayan Evgin, Soma’da hayatını kaybeden 301 madenciyi unutmadı

Erol Evgin, Harbiye Açıkhava’daki konserinin açılışını Soma’da hayatını kaybeden işçiler anısına 60 kişilik Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Korosu’yla yaptı. Evgin, Soma’da babasız kalan 432 çocuk için ‘Koruyucu Aile Kampanyası’ başlattığını açıkladı ve “Bir ailenin 3 çocuğunun koruyucu ailesi oldum. Bir el de siz uzatın” dedi.

45’iNCi SANAT YILI
Konserden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Evgin, 45. sanat yılını dolu dolu yaşamak istediğini ifade etti : “Single çalışmamız var. Sonra bir anı albümü hazırlamayı düşünüyoruz.”

HAYATINI YAZIYOR

Hayatını kaleme almaya başladığını söyleyen sanatçı, “45 yılda yaşadığım acı-tatlı şeyleri yazmaya başladım. Biraz daha ilerleyelim, nasıl bir şey olacağını göreceğiz” dedi.

TEK VELİAHTI OĞLU

Veliahtı olarak sadece oğlu Murat Evgin’i gördüğünü dile getiren Evgin, şunları söyledi: “İnsanlar şimdi daha şanslı ancak bir o kadar da şanssız. Birçok alternatif var. Aradan sıyrılmak için gerçekten başarılı olmanız gerekiyor.”

EROL EVGİN KİMDİR

Erol Evgin POPSAV’ın kurucusu olan Türk pop müziği sanatçısıdır. Sunuculuk, oyunculuk ve mimarlık da yapmıştır. 2009’dan bu yana ATV’de yayınlanan Bir Şarkısın Sen programının sunucularındandır. Vikipedi
Doğum: 1947, İstanbul
Eşi: Emel Evgin
Çocukları: Murat Evgin
Filmler ve TV şovları: Bir İlkbahar Sabahı, Renkli Dünya, Diğer
Albümleri: Yeni Bir Gün Doğarken, Gözbebeğim Sen Çok Yaşa, Diğer
Şarkılar
Sevdan Olmasa
Söyle Canım
Aldım Başımı Gidiyorum
İbadetim
Dilara
Etme Eyleme
Hep Böyle Kal
Deli Divane
Yine de Güzeldir Yaşamak
İşte Öyle Bir Şey
Gel de Yanma
Rüya
Tanrım Bu Hasret Bitse
Canım Benim
Beyaz Yelkenli
Yanımda Sen Olmalıydın
Sen Benimsin
Kabasını Attık Hayatın
Bir Şarkı Daha Söyle
Baba Oğul
Sana Hastayım
Kader Utansın
Dostum Ben Bu Dünyaya Alışamadım
Sen Halimden Anlarsın
Tanrım Hasret Bitse
Ayrı Dünyalar
Tüm Bir Yaşam
Yabancı
Umut
Güz Delisi
Memleket Hasreti
Sen Pişman Ben Pişman
1947 yılında İstanbul’da doğdu. Yüksek mimar Emel Evgin ile evli ve 2 çocuk babasıdır. Oğlu Türk pop müziği sanatçısı Murat Evgin’dir. Liseyi İstanbul Erkek Lisesi’nde üniversiteyi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yüksek Mimarlık Bölümünü’nde okumuştur. Bir dönem aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak da çalışmıştır. Daha sonra eşi ile birlikte bir mimarlık bürosu açmışlardır. Ayrıca Popüler Müzik Sanatı Vakfı’nın (POPSAV) kurucusu olup, üç yıl vakfın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Halen POPSAV Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

1968 yılında ilk plağı ‘’Sen – Eski Günler’’i çıkardı. Daha sonra Çiğdem Talu ve Melih Kibar ile birlikte çalışmaya başladı. Bu çalışma sonucu “İşte Öyle Birşey”, “Sevdan Olmasa”, “Bir de Bana Sor”, “İçimdeki Fırtına”, “Etme Eyleme”, “Söyle Canım” , “Deli Divane”, “Hep Böyle Kal” adlı plakları çıkardı. “İşte Öyle Birşey” ve “Söyle Canım” plakları ile Altın Plak ödülünü kazandı. Uzun süre plak (albüm) çıkarmaya ara verdi. 1997 yılında kendi bestelerinin çoğunlukta olduğu “Sen Unutulacak Kadın Mısın?” adlı albümü çıkardı. 2002’de oğlu Murat Evgin ile birlikte, 20 konserlik “Baba – Oğul” konser – show turnesi gerçekleştirdiler. Evgin, 2004’de, “İbadetim” adlı albümünü çıkardı.

1980 – 1984 yılları arasında Haldun Dormen’in yazıp yönettiği, “Hisseli Harikalar Kumpanyası” (400 kez) ve “Şen Sazın Bülbülleri” (200 kez) adlı müzikallerde başrol oyuncusu olarak sahneye çıktı. Sinemada ise “Meryem ve Oğulları”, “Renkli Dünya”, “Bir İlkbahar Sabahı” adlı üç müzikal filmde başrol oynadı.

1992 – 1994 yıllarında ANS-FremantleMedia ortaklığında Show TV’de yayınlanan “Süper Aile” adlı yarışma programını 400 bölüm sunmuştur. 1995 – 1996 yıllarında, TRT 1’de kendi yapımı “Erol Evgin Show” adlı programın genel yönetmenliğini ve sunuculuğunu yaptı. 2000 – 2003 yıllarında, Kanal D ve Star TV’de “Bir Sevda Masalı” adlı programı, 100 bölüm hazırlayıp sundu.

Evgin Almanca ve İngilizce bilmektedir.

ETİKETLER: