SON TV

Eskişehir’in denizi olmayan plajına akın!

Eskişehir'de denizin olmadığı havuz plajına insanlar akın etti. Eskişehir, Eskişehir havuz, Eskişehir havuzu, Eskişehir plaj

Eskişehir’in denizi olmayan plajına akın!

Eskişehir’de denizin olmadığı havuz plajına insanlar akın etti. Eskişehir, Eskişehir havuz, Eskişehir havuzu, Eskişehir plaj

Eskişehir’deki 350 metrelik yapay plaja, başta Ankara ve Konya olmak üzere çevre illerde oturanlar yoğun ilgi gösteriyor.

Gökmeydan Mahallesi’ndeki Kent Park içerisinde bulunan yapay plaj, Ramazan ayında da ilgiyle karşılaştı. Kadın ve aileler ile yalnız gelen erkekler için ayrılan 2 bölümün bulunduğu plaj gün boyunca dolup taşıyor.

Plaja Eskişehir ile karşılıklı YHT seferlerinin olduğu Ankara ve Konya’dan da yoğun ilgi olduğu belirten Büyükşehir Belediyesi Plaj ve Havuzlar idari sorumlusu Ercan Turan şöyle konuştu:
“Bu yıl plajın altıncı senesi. Plajımız her geçen sene daha da ilgi görüyor.

Sadece Eskişehirliler değil çevre illerden de plajımıza geliyorlar. Özellikle Yüksek Hızlı Tren seferlerinin olduğu Ankara ve Konya’dan birçok kişi günü-birlik plajımıza geliyor. Kütahya, Bilecik’ten de buraya geliyorlar. Bu yıl plaja gelenler arasında Suriyeliler, Iraklılar, İranlılar ve Araplar da var. Eskişehir’i gezmeye gelen turistler de plajımızı ziyaret ediyor.”

ETİKETLER: