SON TV

Esra Ceyhan’a hırsızlık şoku!

Tatili fırsat bilen hırsızlar, Üsküdar'da Esra Ceyhan'nın evinin bulunduğu sokağa dadandı.

Esra Ceyhan’a hırsızlık şoku!

Tatili fırsat bilen hırsızlar, Üsküdar İhsaniye Yalısokak evlerini deyim yerindeyse talan etti. Hırsızların yokladığı evlerden biri de ünlü televizyoncu Esra Ceyhan’a ait.

MİRAY MERAKÜM / SHOW HABER

ESRA CEYHAN KİMDİR?
1988 yılında üniversite ikinci sınıf öğrencisiyken bir davette Halit Kıvanç’la tanıştı. Televizyonculuk hayatı da bu tanışma ile başladı.
Üniversitede okurken TRT’de çalışmaya başladı. ‘TRT’e çalıştığı yıllarda Halit Kıvanıç’n teklif etmesine rağmen kamera önüne geçmeyen ve kamera arkasını öğrenmeye çalışan Esra Ceyhan çalışma hayatına verdiği aradan sonra Flash TV’e bu kez kamera önünde seyircilerle buluştu. ‘TRT’e eğlence ve eğitim kültür drama programlarında yönetmen yardımcısı olarak programların hazırlanışı hakkında tecrübe kazandı.

1996 yılında televizyonda ilk kamera önüne çıkmaya HBB televizyonunda “İkiden Dörde” isimli gündüz kuşağı kadın programıyla başladı. Daha sonra da 1997 yılında Atv’ye geçerek sekiz buçuk yıl “Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye” isimli programını sunmuştur. Aynı programına bir sezon TV 8 ‘de de devam etmiştir.

Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Daha sonra da Posta gazetesinde yazdı. Bir süre sonra Kanal D’de “Esra Ceyhan’la” isimli programı yapmaya başlamıştır. 2009 yılında TRT’ye transfer olmuş ve “Esra Ceyhan’la Hayat” adlı gündüz programını yapmıştır. 5 ay yaptığı program sona erdirildi.

Esra Ceyhan’ın, “Cey Yapım” adında bir yapım şirketi de vardır.

2012 yılında Kanal 7 ekranında “Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye” programı ile yeniden izleyici karşısına çıktı.

Esra Ceyhan, 1992 yılında diş hekimi Barbaros Ceyhan ile evlendi. 17 yıl sonra 2009 yılında boşandı. Ayşe (d.2006) adında bir kızı vardır.

Türk mutfağından örneklerle hazırladığı bir yemek kitabı yazdı.

ETİKETLER: