SON TV

Kız yurdu çetesi çökertildi!

İstanbul Kağıthane’de yetiştirme yurdundan kaçan kızları ağına düşürerek uyuşturucuya alıştırıp baskı ile fuhuş yaptıran bir çete çökertildi.

Kız yurdu çetesi çökertildi!

İstanbul Kağıthane’de yetiştirme yurdundan kaçan kızları ağına düşürerek uyuşturucuya alıştırıp baskı ile fuhuş yaptıran bir çete çökertildi.

Tutuklanan çete üyelerine örgüt davası açıldı. İddianamede, yurttan kaçan kızları bir evde zorla tutan çetenin onlara uyuşturucu verdiği, fuhuş yaptırdığı ve paralarına el koyduğu anlatıldı.

İstanbul’da yetiştirme yurttan kaçan genç kızları ağına düşürerek uyuşturucuya alıştırıp zorla fuhuş yaptıran çete çökertildi. Çeteye yönelik takip, kızı yurttan kaçan bir babanın polise başvurusu üzerine başladı. Baba, polise verdiği bilgide kız yetiştirme yurdunda kalan kızının evden kaçtığını Kağıthane’de bir evde Volkan T., Burhan T., Emrah K., Şehriban E., Orhan T. ve Pakize İ. tarafından tutulduğunu öğrendiğini kızına uyuşturucu verilip fuhuş yaptırıldığını kaydetti.

ÇETE TAKİBE ALINDI

Çeteyi teknik ve fiziki takibe alan emniyet güçleri babanın verdiği bilgiler doğrultusunda çete üyelerinin Gültepe’de bir adresi merkez olarak kullandıklarını belirledi. Çete Kağıthane’de tuttuğu birkaç evde ağına düşürdüğü kızları ikamet ettiriyor onlara uyuşturucu verip zorla fuhuş yaptırıyordu.

Çetenin mağdur ettiği bazı kızlara ulaşan polis, Ağaçlı Kız Yetiştirme Yurdu’ndan çarşıya çıkan kızları takibe alan çete üyelerinin onları kandırarak evlere götürdüğü burada önce tecavüz edip sonra uyuşturucuya alıştırdığını saptadı.Daha sonra genç kızları pazarlamaya başlayan çetenin gece Sanayi Mahallesi’nde yol kenarına bıraktığı kızları sabaha karşı aldığı geri aldığı, gecede 9-10 erkekle ilişkiye giren kızların ellerindeki bütün paraların çete lideri tarafından alındığı belirlendi.

KORKUNÇ İFADE
Çalışmalar tamamlandıktan sonra operasyon için düğmeye basan polis Volkan T., Burhan T., Emrah K., Şehriban E., Orhan T. ve Pakize İ.’yi gözaltına aldı. Çete evinden kurtarılan G.T, N.B ve K.K isimli mağdur kızlar yaşadıkları korku dolu günleri göz yaşları içerisinde anlattı. G.T isimli genç kız çete ile Gaziosmanpaşa’da tanıştığı daha önce Ağaçlı Çocuk Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan Ş. E . isimli kız vasıtasıyla tanıştığını bu kızın kendisini Gültepe’de bir eve götürdüğünü kaydetti. Eve gittikten sonra tecavüze uğradığını, uyuşturucuya alıştırıldığını ve erkeklere pazarlanmaya başladığını anlatan G.T., “Bizi akşamları Sanayi Mahallesi’nde cadde kenarına bırakıyorlardı. Otostop çekerek ilişki kurmak üzere müşteri buluyorduk. Her gece 9-10 erkekle beraber oluyordum. Topladığımız paraları Volkan T. ve Burhan T.’ye veriyorduk. Kendilerinden ayrılmamaıza asla müsaade etmiyorlardı”dedi.

DAVA AÇILDI

Örgütlü suçlar savcılığında sorguları yapılan 4 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderilirken haklarında yürütülen soruşturma da geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Savcılık, 6 şüpheli hakkında “örgüt kurma”, “çocukları fuhuşa teşvik etmek”, “cebir şiddet ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak”, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçları kapsamında dava açtı. Şüpheliler ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.