SON TV

Zeytinyağı Tamer Karadağlı’yı hastanelik etti

Tamer Karadağlı'nın geçirdiği kazaya sebebiyet verenin zeytinyağı olduğu saptandı.

Zeytinyağı Tamer Karadağlı’yı hastanelik etti

Kalabalık arkadaş grubuyla motosikletle yol alan Tamer Karadağlı kontrolü kaybedince büyük bir kaza geçirdi. İki el bileği de kırılan ünlü oyuncunun tedavisi yapıldı. Kazaya neden olanın ise zeytinyağı olduğu doğrulandı.

Karadağlı’ya ilk müdahaleyi, olay yerine gelen 112 ekibi yaptı. Bileğinde kırık olduğu belirtilen ünlü oyuncu için hava ambulansı istendi. Kaza mahallindeki boş araziye inen helikoptere bindirilen Karadağlı İstanbul’da Acıbadem International Hastanesi’ne kaldırıldı. Arkadaşları ise ünlü oyuncunun motosikletini bir araca yükleyip İstanbul’a götürdü.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA
Ambulans helikopterle dün Acıbadem International Hastanesi’ne getirilen ve acil serviste ilk müdahalesi yapılan Karadağlı’nın iki el bileğinde kırık tespit edildi. Ameliyat kararı verilen sanatçının operasyonu, Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirildi.

Ameliyat sonrası yazılı bir açıklama yapan Prof. Dr. Nalbantoğlu, Karadağlı’nın sağlık durumu hakkında şu bilgileri verdi: “İki el bileğinde kırık olduğu saptanması nedeniyle ameliyata aldığımız Tamer Karadağlı’ya plak-vida sistemiyle tespit yaptık. Ameliyatı başarılı geçen hastamız, 2 gün sonra taburcu edilecek.”

Gruptan bir kişi, kaza anını şöyle anlattı:

“Motosiklet grubumuzda 60 kişi vardı. 5-6 ayrı grup halinde yol alıyorduk. Tamer, benim tam önümde gidiyordu. 70-80 km. hızla zeytin ağaçlarının olduğu bölgeden geçerken bir anda ön lastiği kaydı. Toparlamaya çalıştı, ancak motor daha fazla yalpaladı. Ve yol kenarına savruldu. Yerde yağ birikintisi olduğunu gördük. Olaydan sonra köylülerden öğrendik ki o yolda traktörler zeytin ve zeytinyağı taşıyormuş. Gördüğümüz yağ birikintisi de traktörden dökülen zeytinyağıymış. Sağ el bileği hemen şişti. Sol el bileğinin kırıldığını ise sonradan fark ettik. Bütün koruma ekipmanları tamdı ama orada kim olsa düşerdi, kurtaramazdı. Tam bir talihsizlik.” Uluç Atakan, ambulans helikopteri işadamı İlhan Karadeniz’in gönderdiğini de söyledi: “Kazadan 10 dakika sonra ambulans geldi. Ekipteki motorcu arkadaşımız İlhan Karadeniz de helikopter gönderdi ve Tamer, İstanbul’daki bir hastaneye kaldırıldı.” Kırılan el bilekleri alçıya alınan Tamer Karadağlı’nın hastaneden bugün taburcu olması bekleniyor.