SON TV

Balıkesir 9 Ocak cuma günü okullar tatil mi?

Balıkesir okullardaki tatil kararını 1 ilçesinde 9 ocak 2015 cuma günü uzatacak. Balıkesir valiliği kar tatili için yeni açıklama yaptı.

Balıkesir 9 Ocak cuma günü okullar tatil mi?

Balıkesir kar tatili kararını uzatmaya hazırlanıyor Bandırma ilçesinde 9 ocak cuma günü okullar tatil ediliyor.

Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, yaptığı açıklamada, ilçede etkisini gösteren kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının ulaşımı olumsuz etkilediğini söyledi.

Bu çerçevede ilçe merkezi dışındaki mahallelerdeki okullar ile taşımalı sistemle eğitim verilen kurumların bugün tatil edildiğini dile getiren Mantı, olumsuz hava şartlarının devam etmesi halinde tatil süresinin uzatılabileceğini kaydetti.

Erdek Milli Eğitim Müdürü Ömer Ceylan ise ilçe merkezinde sabah saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Tatlısu, Karşıyaka, Çakıl, Ballıpınar, Çayağazı ve Kestanelik’te eğitime ara verildiğini söyledi.

BALIKESİR’DE SON DURUM

Balıkesir merkez ve ilçelerinde kar yağışı nedeniyle kapanan 231 köy yolu ulaşıma açılmaya çalışılırken, 13 mahalleye elektrik verilemiyor.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, gece saatlerinde etkili olan kar yağışı ve ardından yaşanan aşırı soğuk nedeniyle oluşan buzlanma, ulaşımın aksamasına yol açıyor.

Özellikle yüksek kesimlerdeki yerleşim birimlerinde yaşamı olumsuz etkileyen olumsuz kış şartları nedeniyle Sındırgı, Balya ve Savaştepe’de 13 mahalleye elektrik verilemiyor. 

Merkez Karesi ile Sındırgı, Susurluk, Dursunbey, Kepsut, İvrindi ve Bigadiç ilçelerinde ise 231 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Yetkililer, yollardaki buzlanmaya işaret ederek, sürücülerin trafikte dikkatli olmalarını, hız yapmamalarını istedi.

ETİKETLER: