SON TV

Portekiz tarihinin en iyisi Ronaldo

Portekiz Futbol Federasyonu, Real Madrid forması giyen Ronaldo'ya 'yüzyılın en iyi Portekizli futbolcusu olarak belirledi.

Portekiz tarihinin en iyisi Ronaldo
  • Spor
  • 15 Ocak 2015 14:11

Portekiz Futbol Federasyonunun (FPF) kuruluşunun 100. yılı kutlamaları nedeniyle dağıtılan ödüllerde, geçen yıl hayatını kaybeden Eusebio ve 2009 yılında jübilesini yapan Luis Figo gibi Portekiz futbolunda öne çıkan iki yıldız ismi geride bırakan Cristiano Ronaldo, “yüzyılın en iyi Portekizli futbolcusu” seçildi.

 Atletico Madrid’e karşı oynayacakları İspanya Kral Kupası maçından dolayı törene katılamayan Ronaldo’nun yerine menajeri Jorge Mendes ödülü aldı. Estoril kentinde düzenlenen törende konuşan Mendes, “Bir Portekizli olarak bu seviyede çok büyük bir futbolcuya sahip olmak benim için gurur verici. Ronaldo, tarihin en büyük sporcusu” ifadelerini kullandı.

FPF ayrıca “yüzyılın en iyi Portekizli teknik direktörü” ödülünü de Chelsea’yi çalıştıran Jose Mourinho’ya verdi.  Mourinho ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Bu ödülüPortekiz futbolunun 100 yıllık tarihinde yer alan, en alttan en yükseğe kadar görev yapan, oynayan, teknik direktör olan veya hakemlik yapan herkese adıyorum” dedi.

“Yüzyılın en iyi Portekizli hakemi” ödülünü Pedro Proenca’ya veren federasyonun belirlediği Portekizfutbol tarihinin “en iyi ilk 11″i ise şu isimlerden oluştu:

Kaleci: Vitor Baia

Defans: Fernando Coouto, Joao Pinto, Ricardo Carvalho, Humberto Coelho

Orta Saha: Mario Coluna, Rui Costa, Luis Figo

Forvet: Futre, Eusebio, Cristiano Ronaldo

ETİKETLER: