SON TV

Sevdam Alabora dizisinin kaçış hikayesi!

Başrollerini Kadir Doğulu, Elçin Sangu ve Mustafa Avkıran'ın paylaştığı 'Sevdam Alabora' isimli dizi yarın ATV ekranlarında izleyici ile buluşuyor.

Sevdam Alabora dizisinin kaçış hikayesi!
  • Dizi
  • 09 Şubat 2015 9:46

Senaryosunu Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon’un yazdığı dizinin yönetmenliğini ise Aydın Bulut üstleniyor. Dizinin öyküsü şöyle: Bir kasabanın varlıklı ve saygın bir ailesinin kızı, ailesinin karşı çıkacağı birine aşık olunca çareyi kaçmakta bulur. Bu kaçış macerası; yıllara yayılan sırlara, büyük günahlara, dayanılmaz acılara, aile dramına ve birkaç nesli etkileyecek trajik bir hikayeye dönüşür. Dizide yer alan oyuncular ve canlandırdıkları karakterler ise şöyle…

GÖKHAN-KADİR DOĞULU
Ali Hikmet’in ikinci eşinin oğludur. Sydney’de mühendislik okuyup mezun olduktan sonra da oraya yerleşmiştir. Arada bir babasının yanına gider. Son gidişinde yaşanan olaylar yüzünden Avustralya’ya dönmez. Kendisi dahil hiç kimse, onun üvey olduğunu bilmez. Banu’nun kendisine olan aşkına, ve evlilik planlarına rağmen Zeynep’e aşık olur. Genç adam, tüm olumsuzluklara rağmen aşkını korumak için mücadele edecektir.

ALİ HİKMET-MUSTAFA AVKIRAN

Anadolu’da yaşayan, çevresinde sözü geçen, kasabayı ve ailesini kendi kurallarına göre yöneten Ali Hikmet; sert, acımasız ve güçlü bir adamdır. Eşinin intihar etmesinden sonra evlendiği Sevinç Hanım ve onun oğlu Gökhan sayesinde yaralarını sarar. Ancak yaşadıkları yüzünden hayatta hiçbir sırrın gizli kalmayacağını yaşayarak öğrenir.

ZEYNEP-ELÇİN SANGU

Ailesinin geçmişte yaşadığı gizli sırları bulmaya çalışan Zeynep; üniversite mezunu, genç, tutkulu, gururlu, zeki ve dürüst bir kızdır. Uzun yıllar Ali Hikmet’in kahyası olarak çalışan Zülfikar’ın kızı olduğunu zannederek yaşamıştır. Kendisi ve ailesi ile ilgili gerçekleri öğrenmek üzere çıktığı serüvende aşkı bulur. Ali Hikmet, onun en büyük düşmanıdır.

SEVİNÇ- GÖKÇE YANARDAĞ

Eski eşinden bir oğlu olan Sevinç, 40’lı yaşlarda, hırslı bir kadındır. Kendisini ve oğlunu kanatları altına alan Ali Hikmet ile evlenip hem kendisinin, hem de oğlunun kaderini değiştirmiştir. Oğlu Gökhan’ın, Banu gibi varlıklı bir ailenin kızı ile evlenmesini çok isteyen Sevinç, oğlunun Zeynep ile olan ilişkisini öğrenince gerçek yüzünü gösterir.

BANU-BAŞAK PARLAK

Gökhan’a son derece aşık ve onunla bir an önce evlenme hayalleri kurmakta olan Banu, zengin bir ailenin, biricik güzel kızı olarak yetişmiştir. Banu, Gökhan’ı evliliğe ikna etmek için elinden geleni yapacaktır. Ayrıca Banu ve Gökhan ilişkisini destekleyen Gökhan’ın anne ve babası, onun bu çabalarında daima arkasında olacaklardır.

SELÇUK-İLKER KIZMAZ

Hırslı ve güvenilmez biri olan Selçuk, kumara düşkündür. Ayrıca iş dünyasında illegal işlere bulaşmaktan çekinmez. Babasını öldürüp bu yüzden ailesinin dağılmasına sebep olan dayısıyla yaşamak zorundadır. Şirketlerin finans işlerini de Selçuk takip eder. Genç adam, Zeynep’e aşıktır.

NEDRETSACİDE TAŞANER

Ali Hikmet’in kız kardeşi olan Nedret, abisinin çiftliğinde yaşamaktadır. Ali Hikmet, Nedret’in eşi İsmail’i öldürdükten sonra, İsmail’in yeğeni Hakan tarafından konaktan kovulmuştur. Nedret Hanım da kocasına ait mal varlığını alıp oğlu Selçuk ile ağabeyinin konağına yerleşmek zorunda kalmıştır.

GÜLİZARAYDAN BURHAN

Zülfikar’ın ikinci eşi olan Gülizar, Zeynep’in üvey annesidir. Çiftlikte Fatma ile birlikte çalışmaktadır. Gülizar; cahildir ve çok konuşur. Çıkarları doğrultusunda her türlü entrikanın içene girebilecek biridir. Ancak cahilliği yüzünden yaptığı planları eline yüzüne bulaştırır.

HAKANAYBERK PEKCAN

Zeynep’in annesi Hülya’nın, düğünden kaçarak yüzüstü bıraktığı Hakan, Nedret’in ölen eşi İsmail’in yeğenidir. Hülya’ya olan aşkı yüzünden terk edilmeyi bir türlü hazmedemez ve Hülya’yı unutamaz. Amcası İsmail öldürüldükten sonra, malsız mülksüz kalakalmıştır. Yaşanan olaylarda belki de suçu olmadan bedel ödeyen tek insandır. Şimdi bedel ödetmek için kolları sıvayacaktır.

ZÜLFİKARMUTLU GÜNEY

Ali Hikmet’in yanında uzun yıllar çalışan Zülfikar, onun güvenini kazanmıştır. 22 yıl önceki Albora olayında Ali Hikmet’in küçük Zeynep’i ölüme terk etmesine gönlü razı olmamış, kimsenin haberi olmadan ölen Hülya’nın kızını, kendi kızı yerine koymuştur. Ali Hikmet, Sevinç Hanım’ın başkasından olan oğlunu kendi üstüne geçirirken Zülfikar’dan yardım ister. Zülfikar, ailenin tüm sırlarını bilir.

REZZAN-ZEYNEP KUMRAL

Banu’nun annesi Rezzan, eşi öldükten sonra tüm işleri ve büyük bir serveti idare eder. Kudretli, güçlü bir kadın olan Rezzan, tüm vaktini kuyumcu dükkanında geçirir. Dul kaldıktan sonra hırsı ve zekası sayesinde servetine servet katmıştır. Ali Hikmet’le yapacağı iş ortaklığının kızının Gökhan ile evlenmesi ile daha da güçleneceğini düşünür.