SON TV

Ece Erken’den Serkan Uçar itirafı

Yakında anne olmaya hazırlanan Ece Erken'den eşi Serkan Uçar ile ilgili itiraflarlar geldi.

Ece Erken’den Serkan Uçar itirafı

Yakında anne olmaya hazırlanan Ece Erken’den eşi Serkan Uçar ile ilgili itiraflar: Sorunlarımızı aştık ama mutsuz olursam giderim. Eşim de, onu mutsuz ettiğim an kapıyı çarpıp gidebilir

7.5 aylık hamile olan Ece Erken, eşi Serkan Uçar’la ilk bebeklerini kucaklarına almaya hazırlanıyor. Anneliğin bencillik duygusunu yok ettiğini söyleyen Erken, doğuma pilates yaparak hazırlandığını ekliyor. Erken, GÜNAYDIN’ın sorularını yanıtladı…

Doğuma çok az kaldı. Neler hissediyorsunuz?
Çok enteresan bir süreç. Annelik duygusu insana bir anda geliyor. Eskiden çantamda makyaj malzemeleri olurdu, şimdi annelik duygusu ile ıslak mendil falan taşımaya başladım. Hayata tamamen farklı bakmaya başlıyorsun. Yaşama sevincin artıyor. Daha doğurmadan, hayata bakışın değişiyor. Eskiden kendimi düşünürdüm, hep kendim için alışveriş yapardım; şimdi bebeğime alışveriş yapıyorum. Sırf bebeğe odaklı yaşamaya başladım. Bencil biriydim; şimdi sadece çocuğumu düşünüyorum. Bir de bu aralar, bir anda şeker kızdan cadıya dönüşüyorum.

Çocuğunuzun nasıl bir hayatı olmasını hayal ediyorsunuz?
Amerikan vatandaşı olmasını istiyordum. Amerika’da doğum yapmam için çok güzel fırsatlar da geldi. Çocuğun iki ülkenin avantajlarından da yararlanabilmesi çok önemli. Amerika’ya okumaya gittiğinde büyük rahatlık yaşayacaktı. Ama ailelerimiz orada doğum yapmama izin vermedi. Aslında hâlâ doktor izniyle uçabilirim ama İstanbul’da doğum yapacağım.

ZAYIFLAMAK UM RUM DA DEĞİL
Hamileyken pilates yapmanız da eleştirildi. Ne gibi etkileri var doğuma?
Evet, çok tartışılan bir konu bu. Ben de inadına pilates yaparken çekilmiş fotoğraflarımı paylaşıyorum. Herkes bilgili; herkes doktor, uzman olmuş! ‘Pilates yapma, kordonu boynuna dolanır’ falan yazıyorlar. Benim pilates hocam da dokuz aylık hamile ve doğum koçu aynı zamanda. Doğum doktorum da pilates ve yogayı öneriyor. Uzmanların önerdiği bir şey ve normal doğumu çok rahat hale getiren sporlar bunlar. Kadınların iç kaslarını geliştiriyor. Birçok hamile gibi benim de sırt ağrım oluyordu. Pilates, bunu engelliyor, krampları azaltıyor. Vücudumu ve hamileliğimi destekleyen bir spor. Bütün hamilelerin yapması gerekir; özellikle de normal doğum yapmak isteyenler…

Hamilelikte kaç kilo aldınız?
Çok zayıftım, 47 kiloydum. Şimdi 62 kilo oldum ama artık tartılmıyorum. Yüzüm topladı, kilo almayı sevdim. Yeme konusunda kendimi hiç engellemiyorum, canım ne isterse yiyorum. Şu anda zayıflamak hiç umrumda değil. Ama tabii ki sağlıklı kilo almaya çalışıyorum. Hamilelikten sonra kiloları vereceğim, bebeğimi emzireceğim. Zaten emzirmek de kilo verdiriyormuş. Hamilelik hastalık değil; bunu gözümde büyütmüyorum.

Hep ani kararlar aldınız. Aniden evlendiniz, aniden anne oluyorsunuz…
Hiç düşünmeden karar veriyorum. Hep Allah’ın şanslı kulu olduğumu düşünürüm. Hayatımda hiçbir şey planlı değil. Televizyon dünyasına da lisede öğrenciyken, radyoya müracaat ederek girmiştim. Duran Dündaroğlu, “Hemen yayına başlıyorsun” deyip kazakla yayına sokmuştu beni. Hayatım hep şans eseri yani… Allah yüzüme güldü ama kötü deneyimler de oldu hayatımda. Hayatta hiç planlı olmadım. Evlendikten 1.5 ay sonra hamile kaldım. Herkes çocuk için evlendiğimizi sanıyor. Açıklık getireyim; Serkan’la bebek için değil, beni mutlu ettiği için evlendim.

Evliliğinizdeki krizleri aştınız mı?
Onlar evliliğimizin ilk haftasında yaşandı. Şimdi aştık. Evlendiğimizden hiç kimsenin haberi yoktu; hiç umrumda da değildi. İnsanları mutlu etmek için evlenmedim; kendi mutluluğum için evlendim. İki aydır beraberdik ama bu süreyi altı ay gibi yaşadık. Sevgililik dönemi iyi; çarpıp kapıyı gidebiliyorsun. Instagram’daki fotoğraflarımızı silmiştim. Eskiden rahatça siliyordum ama evli olunca silemiyorsun. Şimdi frenlemeye başladım kendimi. Ama Allah korusun, beni mutsuz eden bir şey olursa, yine kapıyı çarpıp giderim. Bu, Serkan için de geçerli. Seni mutlu eden şeyleri yapmalısın. Kim beni mutsuz ediyorsa, onu hayatımdan çıkarma lüksüne sahibim.

Sevdiklerinizin hepsine karşı böyle misiniz?
Mesela anneme de kırıldığımda, onunla bir hafta görüşmüyorum. Bir tek çocuğumu bırakıp gidemem. O, benim başımın tacı. Eşim, onu mutsuz ettiğim an kapıyı çarpıp gidebilir.

Serkan Bey’le en çok ters düştüğünüz konular nedir?
Serkan, sinirli bir yapıya sahip. Benimle konuşurken sesi yükselince kızarım. Ama artık daha sakin benimle konuşurken. Ünlem işareti beni kızdırıyor kısacası. Serkan başkasıyla konuşurken sesini yükselttiğinde de müdahale ediyorum.

ÜNLÜ ARKADAŞIM YOK GERÇEK YÜZLERİNİ GÖRDÜM
Yıllardır TV dünyasındasınız. Neler öğrendiniz?
Nankör bir camia, insanlar nankör. Benim ünlü arkadaşım yok. Görüştüğüm insanlar vardı, sonra gerçek yüzlerini gördüm. Evlenince kendi içime kapandım. Herkeste bir menfaat durumu söz konusu.

SİTE AÇIYORUM
Doğumdan sonra iş kadınlığına soyunuyormuşsunuz, doğru mu?
Evet, internet sitesi sahibi olacağım. Benim için çok önemli bir proje. İleride herkes alışverişini internet üzerinden yapacak. Şu anda Türkiye’de online alışveriş oranı yüzde 7.5. Ben de bu işe atıldım. Sitemizin adı; ‘Geliyore’. A’dan Z’ye her şeyi bulabileceğiniz bir site olacak. Bir de ortağım var. Televizyon projesi de olacak doğumdan sonra.

ALİŞAN’IN ÇEVRESİNDE ABUK SUBUK KIZLAR VAR
Alişan’la yakın arkadaşsınız. O ne zaman evleniyor?
Alişan’da büyü var galiba; valla ben öyle düşünüyorum. Alişan’ın önce bir kızla bir haftayı geçirmesi lazım. Ben ona kesin bir kız bulacağım. O kadar abuk subuk kız var ki çevresinde… Alişan’ı çevresindeki bir-iki kızdan koparıp evlendireceğim.

Boşanmalar da çok arttı bu dönemde…
Evet, çok boşanan var. Bende de soğuma olur mesela. Biriyle çok fazla zaman geçirince, soğuma olabiliyor. Serkan, çok enteresan biri; benim ondan soğumama asla izin vermiyor. Bir hareket yapıyor, benim sevgim artıyor. Erkeğin bunu başarması lazım.

SABAH

ETİKETLER: