SON TV

TRT’nin yeni yarışması Sıra Sende

TRT yeni yarışması Sıra Sende ile bu sezona bomba gibi başlıyor

TRT’nin yeni yarışması Sıra Sende

TRT’nin TRT Müzik kanalı yep yeni bir ses yarışması ile yeni sesleri keşfetmeye hazırlanmakta .TRT Müzik, Türk Sanat ve Türk Halk müziğinde başarılı olmak isteyenleri “Sıra Sende Türkiye” ve “Sıra Sende Avrupa” yarışmasında buluşturacak.

Nusret Yılmaz, Amber Türkmen ve Adile Kurt Karatepe yarışma jürisinde yer alırken Anıl İlter de sunuculuğunu üstlenecek. Her hafta şöhretli bir sanatçı jüri olarak olacak olan . Yurtdışında yaşamını sürdüren yurtdaşlarmızın kendi kültürlerini yaşatmak için verdikleri mücadelenin farkında olan TRT “Sıra Sende Avrupa” ile gurbetçilerimizi, “Sıra Sende Türkiye” ile Türk müziğine gönül vermiş yetenekli sesleri ekrana getirecek. Seçmeler ertesi  

Avrupa ve Türkiye’den seçilen 40 finalist 10 hafta boyunca Türkiye’de kalarak Türk müziğini en iyi biçimde yorumlamak için yarışacaklar. Orkestra şefliğini ve müzik yönetmenliğini Ömer Hayri Uzun’un gerçekleştireceği yarışma 25 kişilik orkestradan oluşacak. 10 hafta sürecek yarışmada, eleme olmadan en çok fazla hafta birinciliği olan 4 şahıs yarışmayı kazanmış olacak. Jüri ve seyirciler oylamayı yapacak. Yarışmacılar 50.000 TL nakit ödülünün yanında TRT sanatçısı olma fırsatını yakalayacaklar.

ANIL İLTER KİMDİR?
Kocaeli üniversitesi spor akademisi mezunu olan Anıl İlter aynı zamanda Kuşdili oyunculuk merkezinde aldığı oyunculuk eğitimi ile dizilerde başarılı bir kariyere sahiptir. 1 Ocak 1980 İstanbul doğumlu sanatçı, reklamlarda rol almaya başladığı 2008 yılından bu yana dizilerin arayan oyuncusu olarak televizyon ekranında sık rastladığımız sanatçılar listesindedir.

Öyle bir geçer vakit ki dizisinin Sedat karakterini de başarıyla oynayan Anıl İlter, Akbank reklamlarında da rol almıştır. En nihayet Fox TV için çekilen Kahireli Palas dizisinde Murat adında bir karakteri canlandıran sanatçı; bir avuç deniz, Gece Gündüz, Ece, Aile reisi, Ölümsüz kahramanlar gibi dizi projelerinde de yer almıştır.

Halen televizyon ekranlarında dönen Renault Symbol reklam filminin de starı olan Anıl İlter, kariyerini sinema da devam ettirmek istiyor. Beyaz perde de ekstrem rollerde yer almak niyetinde olduğunu dile getiren sanatçı, sahnede olmayı sevdiğini ve bu nedenden spor akademisinden akabinde drama ve oyunculuk dersleri alarak bu sektöre yöneldiğini belirtiyor. 

ETİKETLER: