SON TV

Monako Prensi’nin ikizleri vaftiz edildi

Monako Prensi İkinci Albert'in geçen aralık ayında doğan ikiz çocukları vaftiz edildi.

Monako Prensi’nin ikizleri vaftiz edildi

Prens Albert ile Prenses Charlene’in 5 aylık ikizleri Gabriella ve Jacque, aynı vaftiz önlüğü giydi. Prenslikten yapılan yazılı açıklamada, Prens İkinci Albert ve Prenses Charlene’in ikiz çocuklarının Monako Katedrali’nde düzenlenen törenle vaftiz edildiği duyuruldu.

BEBEKLER DOĞUM SONRASI İKİNCİ KEZ GÖSTERİLDİ

Açıklamada, törene Prenslik ve Prenses Charlene’in aile fertlerinin katıldığı belirtildi. Vaftiz töreni, Monako Sarayı meydanına kurulan büyük ekranlara canlı olarak yansıtıldı. Törenin bitiminde Prens Albert ve Prenses Charlene, bebeklerini alarak halkla bir araya geldi.

5 AY ÖNCE DÜNYAYA GELMİŞTİ

İkizler, doğum sonrası ikinci kez halka gösterilmiş oldu. “Jacques” ve “Gabriella” ismi verilen bebekler 10 Aralık 2014’te dünya gelmişti. İkizlerin doğum haberi sonrası Prenslik’te 41 pare top atılmıştı. Bebeklerin doğmasıyla “varis kim olacak” tartışması da sona erdi.

İlk doğan erkek çocuk Jacques, varis olacak. Güney Afrika asıllı yüzücü 36 yaşındaki Charlene Wittstock ve 56 yaşındaki Prens İkinci Albert, 2011’de evlenmişti. Prens Albert’in iki çocuğu daha bulunuyor. Ancak çocuklar evlilik dışı ilişkilerden olduğu için Prenslik’te varis olarak kabul edilmiyor.