SON TV

Küçükçekmece Başsavcısı Doğan Zaman’ı yalanladı!

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan Zaman Gazetesi'ni yalanladı.

Küçükçekmece Başsavcısı Doğan Zaman’ı yalanladı!

MİT tırlarının durudurulması ile ilgili Adana’da çoğunluğu subay şüphelilere casusluk kapsamında ilkdavayı açan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan paralel yapıya yakın internet sitelerinde hakkında çıkan iftira haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

İDDİANAMEDE BÖYLE BİR İFADE GEÇMİYOR!

Başsavcı Ali Doğan, hakim savcıların görüşlerini dile getirdikleri adaletgundemi.net internet sitesinde yayınladığı açıklamasında geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan Adana İl Jandarma Komutanı Özkan Çokay’ın avukatının kendi ismini zikrederek “2000 tır gitmesine rağmen, özellikle bu tır niye seçildi”ifadesini kullandığını hatta iddianamede de bu ifadelere yerverdiğini iddia ettiğini belirtti.

Böyle bir ifadesinin söz konusu olmadığını ve iddianame ile dosyanın bütünündeki evraklarda böyler bir ifade geçmediğini belirten Başsavcı Doğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “….ŞÜPHELİ ÖZKAN ÇOKAY MÜDAFİİ AV. HASAN TOK: “Ali Doğan’dan Allah razı olsun, inanır mısınız, bi insan oturup da ancak bu kadar oturup da olmayan şeylerin tespitini yapar, diyor ki: bu güne kadar diyor, 2000 tır gitmesine rağmen, özellikle bu tır niye seçildi diyor,biz bilmiyoruz ki 2000 Tır olduğunu, oradan öğreniyoruz, anlatabiliyor muyum, savcı yazıyor bunu…..” şeklinde ibareler geçtiği görülmüştür.

2000 TIR İDDİASI TAMAMEN GERÇEK DIŞIDIR!

Söz konusu olayla ilgili bir kısım şüpheliler hakkında iddianame Adana C.Başsavcı Vekili olarak görev yaptığım dönemde, Adana C.Başsavcılığının 2014/19640 soruşturma, 2014/772 iddianame numarası ile Adana Ağır Ceza Mahkemesine hitaben İddianame,Tarafımca düzenlenmiş ve sunulmuş iddianamede Mahkemece kabul edilmiştir. Ancak görev yaptığım süre içinde bu olayla ilgili; ne, pekçok klasörden oluşan bu soruşturma dosyasının hiçbir yerinde,ne de bu dosyayla bağlantılı baktığım diğer dosyaların hiçbir yerinde,ne de hem bu dosya için yazılan İddianame ve ek takipsizlik kararı ile,bağlantılı dosyalarda yazılan kararların hiçbir yerinde ” 2000 Tır ” şeklinde hiçbir İBARE,BİLGİ ve BELGE bulunmamaktadır. Bu iddia tamamen asılsız ve gerçekdışıdır.

Kaynak: Sabah – Nazif Karaman

ETİKETLER: