SON TV

Tuğba Özay tesettür firmalarını eleştirdi

Tesettür kıyafetiyle podyuma çıktığı için eleştirilen CHP'li manken Tuğba Özay, 'Tesettür firmaları dini sömürüyor' dedi.

Tuğba Özay tesettür firmalarını eleştirdi

Atatürk fotoğrafıyla oy isteyen ünlü manken Tuğba Özay, Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programına konuk oldu.

Tesettür firması için düzenlenen defilede tesettüre giren Özay, o dönemde birçok kişi tarafından eleştirilmişti. Mankenliği profesyonel bir iş olarak yaptığını söyleyen Özay, tesettür firmalarıyla ilgili şunları söyledi;

TESETTÜR FİRMALARI DİNİ SÖMÜRÜYORLAR

“Tesettür modası oluştu. İnançların sömürülmemesi gerekir. Tesettür firmaları artık dini de ticarete dönüştürdüler. Ayrıca çok güzel başını kapatmış ama alt tarafa bakıyorsun dar bir pantolon… Ne anladım ben bu işten. Çelişki olmuyor mu?

MANEVİYATI İÇİMDE YAŞARIM

Hapishaneden çıktığımda bana çok telefon geldi. Bazısı aman sus konuşma, kimseye bulaşma dedi. Bazısı camiye git basına poz ver, insanlar senin maneviyatın yükselmiş görsün dedi. Ama bunlara dedim ki; hayır. Ben dün neysem bugün de aynı şekilde aynı şekilde devam ederim. Dün ne konuştuysam bugün de aynısını konuşurum. Maneviyatı içimde yaşarım, bunun reklamı olmaz.”