SON TV

Klavye delikanlılığı cinayetine ceza yağdı

Facebook'ta Dursun Ekiz'in durumunun altına 'Klavye delikanlılığı yapma' yazan Metehan Bozkurt, Ekiz'in 5 arkadaşı tarafından bıçaklandı.

Klavye delikanlılığı cinayetine ceza yağdı

İstanbul Kadıköy’de 27 Kasım 2013 tarihinde meydana gelen olayda Dursun Ekiz,Facebook’taki sayfasına “Biz onurlu insanlarız. Bizim kimseden korkumuz yok. Biz büyük bir aileyiz” diye yazdı.

“KLAVYE DELİKANLILIĞI YAPMA” DEDİ BIÇAKLANDI

Metehan Bozkurt da bu yazının altına “Klavye delikanlılığı yapma” notunu düştü. Facebook’ta başlayan tartışmanın ardından Dursun Ekiz, 5 arkadaşıyla birlikte Metehan Bozkurt’u bir kafeteryanın önüne çağırdı. Ekiz ve arkadaşları, olaydan bir saat önce satın aldıkları 3 bıçak ile Metehan Bozkurt’u çeşitli yerlerinden bıçakladı.

SALDIRGANLAR YAKALANDI

Saldırganlar 2 gün sonra yakalandı. Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklar orada tesadüfen bulunduklarını öne sürdü. Zanlılar, Bozkurt’un küfür ettiğini, elini beline atınca kendilerini koruduklarını iddia etti. Kamera kayıtlarında ise Dursun Ekiz, Barış Şahin, Fatih Gezer, Fatih Arslan, Salih Murat ve Seyit Yılmaz’ın toplu olarak Bozkurt’a saldırdıkları görüldü.

6 KİŞİYE 25’ER YIL CEZA

Mahkeme 6 tutuklu sanık hakkında ‘fikir ve eylem birliği içerisinde Metehan Bozkurt’u kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi. İyi halden 25’er yıla indirdi. Dursun Ekiz’i yaralayan Zeki Abdurrahmanoğlu’na da 4 yıl 2 ay verildi.

ETİKETLER: