SON TV

Esra Bilgiç: Kaşlarımın doğal hali böyle

“Diriliş Ertuğrul” dizisinin Halime’si Esra Bilgiç, Instyle dergisinin yeni sayısı için objektif karşısına geçti.

Esra Bilgiç: Kaşlarımın doğal hali böyle

“Diriliş Ertuğrul” dizisinin Halime’si Esra Bilgiç, Instyle dergisinin yeni sayısı için objektif karşısına geçti. Kendisi hakkında bilinmeyenleri anlatan genç oyuncu, en büyük hayalinin tüm dünyada izlenip iz bırakacak bir yapımda rol almak olduğunu söyledi.

“Diriliş Ertuğrul” dizisiyle başladım profesyonel oyunculuğa. Çocukluğumdan beri bir şeyler yaratmaya ve oluşturmaya büyük bir merakım var. Bu merak zamanla oyuncu olma isteğine dönüştü. Günün birinde tüm dünyada izlenip iz bırakacak bir yapımda rol almak en büyük hayalim. Tabii bir de tiyatro yapmak istiyorum.

* Bu sezon içerisinde İstanbul’da kendime ait bir düzen kurmakla uğraştım, senaryo üzerine çalıştım, bol bol dizi ve film izledim. Dizi seti benim için bir okuldu ve okuldaki ilk senemdi bu sene. Zamanımı nasıl kullanmam gerektiğine dair çok şey öğrendim. Bu sene gelişmeme çok katkısı olacağına inandığım bir tiyatro oyununda yer alacağım. Çok güzel bir hikayemiz var, bu sayede hem bir oyun çıkaracağım hem de bunu yaparken bir şeyleri tecrübe edip öğrenme şansım olacak.

AT BİNMEK BÜYÜK BİR MUTLULUK

* 13. yüzyıl Anadolu için tam anlamıyla bir oluşum dönemi. Ben ilk bölümden itibaren bunu gözlemliyorum. Aslında çok bilgimiz yok döneme dair, fakat dizideki kurguyla bunu anlamak ve anlamlandırmak daha kolay hale geliyor. Pusatlarını üstünden eksik etmeyen ve her zaman gitmek için hazır olan insanlar bu dönemin insanları. Sadece erkekler değil kadınlar da savaşıyor, Toy Meclisinde karar veriyor. Göç, savaş ve kan demek 13. yüzyıl.


* Dizi sayesinde tanıştım bu muhteşem sporla, ama diziyle sınırlı bırakmadım. Benim için büyük bir mutluluk at binmek, bu yüzden daha çok gelişmek istiyorum.

KAŞLARIMIN DOĞAL  HALİ BÖYLE GÜR

* Kostümlerimizde dikkat edilen en önemli şeylerden biri yaşanmışlıktan izler taşıması. Boyalar çok canlı, kumaşlar da pürüzsüz değil. Metal süslemeler ipler boncuklar kemerler de keza çok güzel ve farklı… Beş senedir özenle kullandığım bir Tumblr hesabım var. Beğendiğim ve paylaştığım her fotoğrafa ayrı değer veriyorum. Kendime ait postlar da paylaşıyorum ara ara. Bir de aynı şekilde kullandığım Instagram hesabım var. İkisinde de belli başlı markaları ve isimleri takip ediyorum.

* Kaşlarımı şekillendirmek için bugüne dek hiçbir şey yapmadım, doğal hali böyle gür. Ama kaş ve kirpikler hafif makyajdan bile olumsuz etkilenebildiğinden, Hint yağı kullanıyorum.