SON TV

Quaresma: Çingene olmaktan gurur duyuyorum

Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, ülkesinde katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

Quaresma: Çingene olmaktan gurur duyuyorum
  • Spor
  • 09 Haziran 2016 11:06

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, ülkesinde konuk olduğu bir programda hayatıyla ilgili samimi itiraflarda bulundu. Kökeni nedeniyle ayrımcılığa maruz kaldığını belirten siyah-beyazlı futbolcu, ırkçılğın hâlâ büyük bir sorun olduğunu dile getirdi.

“ÇİNGENE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

İnsanlar ırkçılığın bittiğini söylüyor ama bence sürüyor. Bulunduğum ortamlarda yanlış giden şeylerin sorumlusu hep ben oldum. Takım kaybedince ben kötü oynadığım için oluyordu. Bu sadece futbol dünyasında böyle değildi. Her zaman şüpheli bir insan oldum. Bir keresinde okulda arkadaşımın bir şeyi kayboldu. Çingene olduğum için bu kişinin ailesi beni suçladı ancak sonra benle alakası olmadığı ortaya çıktı. Küçükken ‘çok yeteneklisin ama geldiğin yer nedeniyle fazla ileri gidemezsin’ dediler. Bu sözler beni daha çok kamçıladı. Çingene olmaktan gurur duyuyorum.

PERFORMANSI GÖZ DOLDURDU

Beşiktaş’ın şampiyonluğunda önemli pay sahibi isimlerden olan Ricardo Quaresma, formunu milli takımda da sürdürdü.

EURO 2016’da İzlanda, Avusturya ve Macaristan ile aynı grupta yer alan Portekiz, turnuva öncesinde son hazırlık maçını Estonya ile yaptı, rakibine fark attı: 7-0. Gollerden ikisi Quaresma’dan geldi. İki gol Cristiano Ronaldo ve diğerleri Eder, Pereira, Mets (k.k.) tarafından filelere gönderildi.