SON TV

HSK Yaz Kararnamesi’nde ŞOK gelişme!

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun bugün yani 24 Temmuz 2018 günü yayınlaması beklenilen 2018 Yaz Kararnamesi ile ilgili beklenmedik bir gelişme yaşandı.

HSK Yaz Kararnamesi’nde ŞOK gelişme!

SON TV ÖZEL HABER – Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, bir süredir 2018 Yaz Kararnamesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

HSK 1. Dairesi, yaklaşık 2000 hakim ve savcıyı ilgilendiren Kararname üzerinde titizlikle çalışıyor.

Bilindiği gibi Yargıtay’a seçilen 100 yeni üyenin büyük bölümü FETÖ yargılamalarının yapıldığı terör mahkemelerinden tercih edilmişti. Çok sayıda terör mahkemesi başkanı Yargıtay üyesi seçilmişti.

HSK 1. Dairesi, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele noktasında önemli bir fonksiyona sahip terör mahkemelerinde boşalan koltuklar içinde yeni başkanlar belirlemek üzere yoğun mesai sarf etti. Büyük uğraş veren Daire, terör mahkemelerinin yeni başkanlarını belirledi. Kurul, boşalan il başsavcılıkları ve diğer boşalan görevler ile ilgili de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

SON TV’nin HSK kaynaklarından edindiği bilgiye göre, kararname bugüne (24 Temmuz 2018) yetişmeyecek. Yani Kararname’nin bugün de yayınlanması mümkün görünmüyor.

HSK Genel Kurulu geçtiğimiz Cuma yaptığı açıklamada, “Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, adlî ve idarî yargı 2018 yılı ana kararnamelerinin 20 Temmuz 2018 tarihine kadar ilan edileceği daha önce duyurulmuş ise de; Yargıtay ve Danıştay Üye seçimlerinin gündeme gelmesi nedeniyle kararname çalışmaları uzamış olup, söz konusu kararnamelerin 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında sonuçlandırılması plânlanmıştır. Meslektaşlarımıza saygı ile duyurulur” demişti.

Bu çerçevede 2018 Yaz Kararnamesi’nin birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

KULİSTE KİMLER KONUŞULUYOR – TIKLA ÖĞREN

0/5 (0 Reviews)