SON TV

Haibrag’dan Türkiye’ye 58 milyon euroluk yatırım

Alman e-ticaret de Haibrag, Türkiye pazarına girmeye hazır. 58 milyon euroluk yatırımla 40 bin çeşit ürün satmayı planlayan Habirag, Türkiye'yi ana dağıtım üssü yapacak.

Haibrag’dan Türkiye’ye 58 milyon euroluk yatırım

Alman şirketleri koronavirüsün ekonomik etkileri yüzünden dış yatırım planlarını askıya alırken Alman e-ticaret devi Haibrag, Türkiye pazarında e-ticaret ve online mağazacılık sektörüne önümüzdeki 5 yıl içinde 58 milyon euroluk yatırım yapmayı planlıyor. Haibrag’ın bu kararı Türkiye’de hızla gelişen e-ticaret sektöründe yeni istihdamlar anlamına geliyor.

58 MİLYON EUROLUK YATIRIMIN ALT YAPISI HAZIR

Türkiye’ye 58 milyon euroluk yatırım yapacağını açıklayan Alman endüstriyel robot teknolojileri firması Haibrag, e-ticaret Marketleri A.Ş adıyla Türkiye’de şirket kuruluş işlemlerini, personel ve teknik alt yapısını tamamladı.

Haibrag, gıdadan temizlik ürünlerine, elektronik eşyadan mobilya ve hırdavata, ofis malzemelerinden kırtasiyeye kadar 40 bin farklı ürünle Türkiye’nin e-ticaret pazarına girmeye hazırlanıyor.

Haibrag A.Ş Türkiye CEO’su Murat Kadir Gül, e-ticaret platformunu diğer platformlardan ayırmak için 2 noktaya odaklandıklarını ifade ederek “Öncelikle İstanbul ve Kocaeli’nden başlayarak 7 bölgede 18 ilde depo ve dağıtım ağı kuracaklarını söyledi.

Gül ayrıca; en hızlı hizmet için kendi araç filosu ve personeliyle çalışmayı planladıklarını aktardı.

TÜRKİYE ANA DAĞITIM ÜSSÜ OLACAK

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını sürecinde teknik ve personel alt yapısını hazırladıklarını anlatan Gül, Çeşitli alanlardan 40 bin ürünün tedarikini başta Almanya ve Türkiye olmak üzere çeşitli ülkelerden yapacaklarını dile getirdi. Söz konusu ürünlerin tedarik alt yapısını da oluşturduklarını kaydeden Gül, Türkiye pazarının kendileri için oldukça dinamik ve gelişmeye açık olmasının yanı sıra coğrafi olarak ana dağıtım üssü olacağının altını çizdi. Haibrag CEO’su Gül, 5 yıllık planlarının hazır olduğunu vurguladı.